Ženy v blockchainu 1: Je čas na genderovou rovnost?

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Hashrate Bitcoinu je na ATH • Bitcoin za první pololetí posílil o 27 %, víc než stříbro, zlato i platina • a...

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Kryptotrhy se...

[Večerní souhrn článků] • Coinmate obnovil výběry EUR a CZK • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Profilový obrázek
Verča
V živote som sa naučila pracovať s 2 aspektmi, ľuďmi a peniazmi. Keďže s ľuďmi sa človek učí tak povediac celý život, bola to práve oblasť financií, v ktorej som sa rozhodla napredovať. Napriek tomu, že som sa pohybovala a pracovala vo finančnom sektore a študovala ekonómiu - kryptomeny boli a aj sú pre mňa stále výzvou. Keďže obrátená psychológia funguje takmer 100 %, tak mňa dostala veta: „Ženy v krypte nie sú“ (alebo tak do 5 %). Samozrejme k nim patrí vysoký potenciál a zároveň rizikovosť. Netreba však zabúdať ani na ostatné aktíva a možnosti na trhu. Trh je ihrisko pre všetkých. Poďme sa oboznámiť s rôznymi možnosťami a pravidlami hry, ktoré nie vždy platia.

Jak se průmysl blockchainu stává hlavním proudem, do trhu se zapojuje více žen, díky čemuž již není výsadou pouze pro muže. Grayscale zveřejnil 4. prosince výsledky studie, která ukázala, že 43% respondentů se zájmem o investice do BTC se ukázalo být ženami. Dnes tvoří polovina zaměstnanců Binance ženy.
Znamená to, že na trh přišla genderová rovnost? Nebo jsou kryptoměny a technologie blockchainu stále pánskym klubem?

Na „Divokém západě“ není místo pro ženy

Až do roku 2018 v průmyslu kryptoměn téměř chyběly ženy, nadšenci do kryptoměn vytvořili své bratrství soukromými konferencemi a setkáními. Na jedné takové konferenci, která se konala v Japonsku v roce 2018, byly pouze dvěma ze 42 účastníků ženy. A ve Spojených státech se jedna konference konala ve strip klubu.

Historická dominance mužů

Obecně lze říci, že nedostatek žen na trhu blockchainu do roku 2018 lze vysvětlit historickou dominancí mužů v technologickém, finančním a vědeckém průmyslu, zatímco počet žen, i když roste, není zdaleka stejný. V těchto oblastech tvoří ženy 10% – 30% celkové pracovní síly.

Ženy a zaměstnání v blockchain startupech

Ze stejného důvodu čelí ženy již několik let obtížím při hledání zaměstnání v blockchain startupech. Výsledky studie zveřejněné společností LongHash v roce 2018 ukazují, že ze 100 začínajících firem v oblasti blockchainů činily ženy pouze 14,5%, zatímco procento manažerek bylo 7%. A co je ještě horší, v 78 ze 100 startupů nebyl jediný ženský lídr. Arijana Koskarova, zakladatelka výcvikového střediska Creative Hub v severní Makedonii a Kosovu, řekla Cointelegraph, že je to kvůli závazkům jinde:

„Ženy mají v životě jiné priority, jako je vychovávání rodiny, takže většina si často vybírá místa, která jsou snadněji zvládnutelná a která nejsou tak nejistá.“

Další důvod – riziko

Riziko spojené s investováním do kryptoměn a jejich spojení s trestnou činností mohou být dalšími důvody, proč v roce 2018 do kryptoměn investovalo méně než 10 % žen. Mnoho lidí stále spojuje BTC s Divokým západem, dark netem a zločinem. Je to skutečně tak?

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře