SpaceX vypálil satelity Starlink a připravil tak veřejnou betu pro USA

4.8
(5)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • 93 630 BTC odesláno na kryptoburzy • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Dnes vyprší bitcoinové opce za 1,3 mld. USD • Libra od Facebooku prý už v lednu 2021 • a další zprávy

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. Chcete si nakoupit kryptoměny, nebo...
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

SpaceX Elona Muska včera vypustil do vesmíru další dávku satelitů Starlink – celkový počet kapslí byl až 800. Družice jsou součástí mise přinést vysokorychlostní internet do všech koutů světa.

Projekt s dobrým úmyslem

SpaceX včera oznámila, že 60 satelitů bylo rozmístěno z Kennedyho vesmírného střediska NASA v mysu Canaveral na Floridě. Vysílalo čtrnáctý start projektu z webu SpaceX.

SpaceX – společnost v hodnotě téměř 50 miliard dolarů – zahájila svůj projekt Starlink v roce 2015. Doufá, že tisíce satelitů bude poskytovat internetové služby téměř všude na světě.

Důvod? Téměř polovina světa nemá téměř žádný přístup k internetu. Projekt Starlink to chce změnit, a sice obíháním satelitů okolo celé zeměkoule tak, aby i vzdálené oblasti naší planety mohly přístup k internetu využívat.

Díky těmto satelitům by mohly venkovské oblasti přistupovat k internetu rychlostí jednoho gigabajtu za sekundu. To je dost rychlé na streamování v ultra vysokém rozlišení, hraní s nízkou latencí a všechna matematická videa Kumon, která svět zvládne.

Cesta k lepší budoucnosti

Web společnosti Starlink říká:

„S výkonem, který daleko převyšuje výkon tradičního satelitního internetu, a globální sítí neomezenou kvůli pozemní infrastruktuře, dodá Starlink vysokorychlostní širokopásmový internet do míst, kde byl přístup nespolehlivý, drahý nebo zcela nemožný.“

Ambiciózní projekt bude podle Muska dokončen do roku 2021.

Starlink bude brzy připraven, řekl Musk. Společnost plánuje zavést „poměrně širokou veřejnou beta verzi v severní USA a doufejme, že i v jižní Kanadě,“ tweetoval minulý týden. “Ostatní země budou následovat, jakmile obdržíme regulační souhlas.”

A Starlink se již na některých místech používá. Záchranáři ve státě Washington jej používali během požárů a vzdálený kmen domorodých Američanů, kmen Hoh, jej používá k dálkovému učení.

Milionář Musk v srpnu nabídl pomoc Bělorusku – zemí tou dobou otřásaly protesty. Jeho nabídce vyhověla petice, která žádala Muska, aby si vybral Bělorusko jako první testovací zemi společnosti Starlink kvůli pravidelným výpadkům internetu ve zkorumpované zemi. Petice dosáhla téměř 15 000 podpisů.

Ale ne každý má zájem o projekt Starlink. Někteří si stěžovali, že projekt zhorší světelné znečištění. Musk uvedl, že na satelity budou namontovány sluneční clony, aby se tomu zabránilo.

Závěr

Pokud by se dosáhlo internetu po celém světě, nákup a prodej kryptoměn by už opravdu byl rozhodnutím každého z nás a nemuseli bychom se spoléhat na fiat. Myšlenka je to krásná. A co vy? Využívali byste Muskův internet?

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře