Elon Musk a základní univerzální příjem: Příležitost nebo konkurence pro krypto?

5
(6)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Spící bitcoinové adresy se opět probouzejí • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Kryptovelryba tvrdí, že altcoiny v dalším cyklu býčího trhu propadnou • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Ethereu se podařilo dosáhnout vytoužené...
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

CEO Tesly a SpaceX řekl svůj názor na zprávu, že řada amerických měst, včetně Los Angeles, chce vyzkoušet univerzální základní příjem (UBI). Testování univerzálního základního příjmu se týká devíti amerických měst a to upoutalo Muskovu pozornost.

Starostové pro garantovaný příjem

Starostové v Los Angeles, Atlantě a dalších městech se připojili ke koalici a žádají garantovaný základní příjem v hotovosti všem bez připojených podmínek. Koalice je nazývána Mayors for a Guaranteed Income (Starostové pro garantovaný příjem) a byla založena Michaelem Tubbsem, 29letým starostou Stocktonu v Kalifornii. A zatímco koalice bude prosazovat základní příjem, každý starosta bude pracovat na vlastní strategii zkušebního základního přijmu (např. vytvořením pracovní skupiny, která najde prostor v rozpočtu města).

Tento krok přichází, když USA zápasí s dopady koronaviru a rozbroji ohledně rasismu, které vyvolalo zabití George Floyda. Tubbs řekl, že byl kvůli těmto událostem motivován k vyhlášení koalice: „Pokud to nebude Covid-19 letos, bude to zemětřesení příští rok nebo hurikán rok po požáru. Lidé si teď potřebují vybudovat ekonomickou odolnost.“

Toto oznámení na Twitteru ocenila Bernice King, nejmladší dcera Martina Luthera Kinga, Jr.:

V odpovědi na její post Musk napsal, že s tímto „velmi souhlasí“.

Která města jsou zapojena

Do koalice se přidala následující americká města: Los Angeles, Kalifornie; Oakland, Kalifornie; Tacoma, Washington; Newark, New Jersey; Atlanta, Gruzie; Jackson, Mississippi; Compton, Kalifornie; Shreveport, Louisiana; Saint Paul, Minnesota a Stockton, Kalifornie – město zakladatele koalice, Michaela Tubbse.

Stockton by mohl poskytnout zkušební model. Stockton Economic Empowerment Demonstration, 18měsíční zkušební proces, který začal v únoru 2019 a má skončit v srpnu 2020, poskytuje 125 obyvatelům s nízkými příjmy 500 USD měsíčně. Projekt získal finanční prostředky z projektu Economic Security Project.

Co dalšího Elon Musk o základním přijmu řekl

CEO Tesly a SpaceX již dříve hovořil o potřebě univerzálního základního příjmu. V listopadu 2016 Musk řekl, že „je tu docela dobrá šance, že skončíme s univerzálním základním příjmem, nebo nečím tomu podobným, a sice díky automatizaci“.

Mnoho Muskových komentářů ohledně této politiky bylo spojeno s rostoucí automatizací. Musk již hovořil o tom, jak by mohla inteligentní AI růst rychleji, než očekávají tvůrci pravidel, a požadoval, aby jednali a zvládli její růst.

„Bude méně a méně pracovních míst, které by robot nemohl dělat lépe,“ řekl Musk na summitu světových lídrů v Dubaji v únoru 2017. „Co dělat s hromadnou nezaměstnaností? Bude to obrovská společenská výzva. A myslím si, že nakonec budeme mít nějaký univerzální základní příjem. Nemyslím si, že máme na výběr.“

Závěr

Vzhledem k většímu zastoupení strojů, které dělají těžkou práci, je možné, že nás postupně nahradí úplně. Bude tedy potřeba udržet ekonomiku v chodu a zajistit lidem jiný příjem. Univerzální základní příjem by mohl být cesta. Bude to spíše příležitost nebo konkurence pro kryptoměny?

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře