CEO Ripple předpovídá bull run pro bitcoiny a krypto trhy

3
(2)

Zprávy a souhrny

Profilový obrázek
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Generální ředitel společnosti Ripple Brad Garlinghouse říká, že současný stav globální ekonomiky staví bitcoiny a celkově i kryptotrhy do prvotřídní pozice.

Na nedávném virtuálním setkání, zveřejněném na YouTube, se Garlinghouse vyjádřil, že očekává, že ekonomická stimulační opatření v USA a v zahraničí budou mít v budoucnu negativní dopad na americký dolar.

„Myslím, že vládní stimul ve Spojených státech nyní činí 3 biliony dolarů. Očekávám, že tato částka bude i nadále růst a domnívám se, že i když pravděpodobně bude nutné zabránit ještě výraznější makroekonomické katastrofě, bude to mít určitě dopad na budoucnost.“

„Věřím, že to povede k znehodnocení devizových měn. A vidíte to již na některých rozvíjejících se trzích, kde se měnové kurzy začaly měnit.“

Bitcoin se zrodil z krize

Garlinghouse poukazuje na skutečnost, že Bitcoin byl navržen pro finanční krizi, a právě zde funguje dobře. Říká, že byl vytvořen jako digitální alternativa ke zlatu a věří, že kryptotrhy jako celek budou těžit z globální hospodářské krize, stejně jako zlato samotné po finanční krizi v roce 2008.

„Je důležité si uvědomit, že Bitcoin se narodil v důsledku globální finanční krize v roce 2008 a 2009.“

„Zlato bylo aktivem bezpečného útočiště. Na začátku krize došlo k poklesu likvidity v roce 2008, ale pak se to rozběhlo, a myslím, že uvidíme podobnou trajektorii a podobnou příležitost na celém krypto trhu.“

Ačkoli Garlinghouse již dlouho říká, že je BTC dobrým úložištěm hodnoty, tvrdí, že rychlost a efektivita XRP přináší větší přínos pro platby. Také říká, že spuštění v San Franciscu se bude i nadále zaměřovat na používání XRP v přeshraničních převodech, a to při nárůstu poptávky po digitálních transakcích.

Závěr

Pravdou je, že světová ekonomika zažívá těžké časy a aktuální recese může lehce přejít do krize, která by dle některých odborníků mohla být mnohem horší než ta minulá. Co myslíte, můžou z toho krypto trhy opravdu těžit tak, jak Garlinghouse předpovídá?

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: