Ripple reaguje na výzkum, který ukázal, že 98 % XRP transakcí je “spam”

4.8
(5)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Společnost MicroStrategy nakoupila opět BTC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Trhy končí týden v červených číslech • Velryba přesunula BTC za 1,45 mld. USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Poté, co se Bitcoin vzpamatoval...
Profilový obrázek
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

Ripple odpovídá na výzkum, který byl v březnu zveřejněn na stránkách Cornell University. Podle výsledků jsou XRP transakce Z 98 % prázdné.

Výzkum Cornellovy univerzity poukázal na prázdné transakce

Několik největších kryptoměn je z převážné části využíváno jako kryptoměnový ekvivalent spamu. To je nelichotivé zjištění, na které upozornila Cornellova univerzita. Výzkumná práce tvrdí, že XRP blockchain je plný transakcí s nulovou hodnotou. Uvádí:

„Naše analýza ukazuje, že pouze malá část transakcí se používá pro účely přenosu hodnoty. Konkrétně 95 % transakcí na EOSu bylo spuštěno na airdropu aktuálně bezcenného tokenu; na Tezosu bylo 82 % výkonu použito k udržení konsenzu; a pouze 2 % transakcí v knize XRP vede k převodu hodnoty.“

Autoři studie proto došli k závěru, že většina využití hlavních blockchainů zůstala v zásadě zbytečná. Říkají, že u EOSu a XRP jsou transakce z převážné části charakteristiky podobné útokům DoS.”

Reakce Ripple

Ripple překvapivě nepopírá výsledky studie, která sice uznává poměrně velkou propustnost sítě XRP, avšak tvrdí, že pouze 2 % všech transakcí XRP skutečně vedly k převodu hodnoty.

David Schwartz, CTO Ripple, říká, že taková činnost vlastně jen dokazuje vysokou rychlost, dostupnost a kapacitu ledgeru XRP. Schwartz je dlouholetý člen Ripplu, který byl založen v San Franciscu, a průkopník distribuované účetní knihy XRP.

Na výzkum reagoval slovy:

„Věřím tomu. Transakce jsou tak rychlé a levné a kniha má tolik kapacity, že je tu malá motivace nevytvářet transakce s téměř nulovou hodnotou. Není to tak dávno, kdy bylo 50 % všech veřejných decentralizovaných transakcí na XRPL [XRP ledgeru]!“

Boti spamují síť

David Schwartz pak dále uvádí, že většina transakcí vypadá jako boti, kteří se přetahují o pozice v knihách objednávek. Jen málo z nich se pak podle něj jeví jako vyloženě škodlivé. XRP by sice mohl implementovat opatření proti spamu, znamenalo by to však zvýšené náklady pro každodenní XRP tradery a v zásadě všechny, kteří chtějí XRP doopravdy používat.

Tip: Bank of America poodhaluje partnerství s Ripple

Závěr

Ripple nepopírá výsledky studie, kterou zveřejnila Cornellova univerzita. Ačkoli může být 98 % transakcí jen určitý spam, David Schwartz věří, že to jen dokazuje silné stránky XRP. Transakce nepřevádějící žádnou hodnotu by mohly být z části výsledkem práce botů a z části cílenými útoky na kapacitu sítě XRP.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře