Bank of America poodhaluje partnerství s Ripple

0

Bank of America spolupracuje s Ripple (XRP) již od roku 2016, ačkoliv to dlouhou dobu obě společnosti tajily. Co by toto partnerství mohlo přinést, nám přiblížila Julie Harris.

Bank of America o spolupráci

Vedoucí globálního bankovnictví v Bank of America pochválil projekt kryptoměny Ripple a její schopnost integrace s tradičními bankovními službami.

Na podcastu diskutovala Julie Harris (Bank of America) o vznikajících možnostech plateb pro podniky a o tom, jak můžou zlepšit účinnost. Mimo jiné řekla:

„Nejde o naši platformu a naše schopnosti, ale jde o vás jako klienta a infrastrukturu, kterou máte a schopnost integrace. Ať už se jedná o platformy a možnosti, které jsme vytvořili, nebo o partnerství, která máme třeba s Ripple nebo Swift.“

„Toto jsou Fintechy, se kterými spolupracujeme. Prošly všemi našimi přísnými právními předpisy a compliance a jsme schopni využít naše bankovnictví jako platformu, kterou vám jsme schopni poskytnout.“

Spekulace kolem  partnerství Ripple s Bank of America v posledních čtyřech letech rostly a Ripple nakonec v říjnu odhalil, že s bankou spolupracují již od roku 2016. Ripple a ani Bank of America dosud neoznámily žádné podrobnosti o partnerství, ale můžeme předpokládat, že vycházejí z přeshraničních plateb.

Cena tokenu XRP společnosti Ripple zůstala stabilní i přes různé komentáře a následné fámy. Nyní se tento token obchoduje na úrovni 0,20 $.

O Ripple (XRP)

Ripple je vypořádací systém v reálném čase (RTGS). Jeho kořeny lze sledovat až do roku 2004, kdy webový vývojář Ryan Fugger měl nápad vytvořit decentralizovaný peněžní systém, který by mohl jednotlivcům umožnit vytvořit si vlastní peníze.

Je to jedna z největších kryptoměn a i podle tržní kapitalizace patří mezi desítku největších kryptoměn.

Závěr

Partnerství bylo dlouhou dobu tajné. Co nám přinese, to se dozvíme (dříve nebo později) od zástupců jedné nebo druhé společnosti. Jakým směrem si myslíte, že se toto partnerství bude dále ubírat? Dejte nám vědět do komentáře.

Bank of America poodhaluje partnerství s Ripple. O čem toto partnerství nejspíše bude?

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře