Ethereum a Ripple mohou pohánět digitální měny francouzské centrální banky

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Francouzská centrální banka spouští experimentální program, který má prozkoumat proveditelnost zavedení vlastní digitální měny centrální banky (CBDC) pro mezibankovní vypořádání.

V dokumentu zveřejněném v minulém týdnu vyzvala francouzská banka zúčastněné strany k účasti na programu, přičemž žádosti mají být předloženy do 15. května.

Plán má identifikovat řadu ekonomických výhod a potenciálních případů použití digitalizované národní měny.

„Úkolem těchto experimentů není nahradit tyto dvě stávající formy centrálních peněz, ale zjistit, jak by inovativní technologie mohly zlepšit efektivitu a plynulost platebních systémů a finančních infrastruktur a umožnit lepšímu finančnímu sektoru zajistit hladké financování hospodářství.“

Použítí Etherea a Ripple

Centrální banka také analyzuje, jak lze použít kryptoměny k napájení CBDC. V nedávné interní zprávě banka vyzdvihuje Ethereum (ETH) a Ripple (XRP) jako dvě krypto aktiva, která by mohla být použita k vydávání tokenizovaných digitálních měn centrální banky.

„Toto řešení by mohlo být použito k provádění transakcí typu end-to-end, včetně konečného vypořádání, s využitím aktiv, kterými jsou tokeny na blockchainu…

Protože atributy jednotky velkoobchodního CBDC mohou být integrovány v kryptoasetu, cirkulujícím na jiném blockchainu, což je možné například na Ethereu a Ripple, pak by bylo možné použít jednotku na tomto blockchainu.

Velkoobchodní jednotka CBDC by mohla být vyměněna prostřednictvím sekundárního blockchainu mezi subjekty, které nepatří do formální oběhové sítě digitální měny.“

François Villeroy de Galhau, guvernér Bank of France, oznámil experimentální projekt v prosinci roku 2019 při plánech učinit z Francie první zemi, která vydá CBDC.

Závěr

Regulátor říká, že CBDC by mohlo být řešením pro vytvoření likvidního a bezpečného platebního nástroje, který dokáže držet krok s rychlými technologickými změnami. Podobné vize mají i jiné země, především Čína či Švédsko. Kdo bude tedy první?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img