Cynismus? Nový George Floyd Token se snaží zpeněžit nepokoje (FLYD)

4
(1)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Protesty proti smrti George Floyda v USA eskalovaly daleko za hranice USA. Lidé z celého světa projevují svou podporu. To, co začalo pokojnou demonstrací, se však zhoršovalo, protože lidé zničili a okradli mnoho obchodů po celé zemi. Uprostřed celého zmatku někdo vytvořil poněkud cynickou kryptoměnu nazvanou George Floyd Token, nejspíše s cílem zpeněžit probíhající nepokoje.

George Floyd Token

George Floyd byl Afroameričan, který zemřel rukou policistů. Jeho smrt vyvolala masivní protesty po celé USA i v zahraničí.

Uprostřed toho všeho se někdo rozhodl využít své šance, zpeněžit nepokoje a vytvořit kryptoměnu nazvanou George Floyd Token (FLYD).

Podle Etherscan existuje 242 adres, které drží FLYD, zatímco jeho celková nabídka je na 612 000 000 FLYD. Kromě toho existuje web, který s tokenem pracuje, a podle něj má být token používán jako prostředek financování protestujících a “těch, kteří čelí nespravedlnosti ze strany policie i vlád.”

FLYD je v podstatě token ERC-20 a zakladatelé budou distribuovat částku prostřednictvím řady airdropů.

Hlavní problémy

I když ti, kdo tento token vytvořili, to nejspíše myslí dobře, mohli by rozhodně vykonat lepší práci při jeho prezentaci, protože některá jejich rozhodnutí jsou přímo pochybná.

Zaprvé, rozhodnutí použít jméno George Floyd je pravděpodobně velmi cynické. Pokud ti, kdo za projektem stojí, skutečně hodlají pomoci aktivistickým hnutím a vytvořit decentralizovanou platformu pro financování různých protestujících, pak možná použití jména zesnulého není nejlepší nápad. Vypadá to jako do očí bijící PR trik, jak získat virální pozornost.

Dále se zdá, že celý web je vytvořen za hodinu a oficiální “vizionářský papír” projektu je dlouhý na jednu stránku. Poskytuje jen málo informací o tokenu a je plný chyb.

V samotném dokumentu jsou také některé závažné kontroverze. Je uvedeno, že jejich cílem je “pomoci protestujícím a aktivistům přijmout více než jednu možnost plateb, pokud potřebují pomoc”. Přestože další věta říká, že případy použití “budou zpřístupněny všem, včetně… malých podniků, které chtějí diverzifikovat své platební možnosti”.

Závěr

Někdo je opravdu takový cynik, že chce zpeněžit protesty, které rozběhlo neštěstí. Doufám, že se jedná opravdu jen o pouhý vtip. A také věřím, že každý, kdo si přečte “vizionářský papír”, zjistí, že se nejedná o nic dobrého a včas si případný nákup rozmyslí.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
hal

Tuším 5 krát trestaný kriminálnik,ktorý iste spôsobil utrpenie iným,aj keď polda to trochu prehnal:))

Ferrero Rocher

Dalsi shitcoin,porad jich je malo :)))

Ferrero Rocher

Ale tak mozna nejaka pumpicka bude jestli se to dostane na burzu,tak to i nejakej jouda koupi.

spot_img