[Polední zprávy] • JP Morgan: Kryptoměny by mohly narušit geopolitickou dominanci USA • a další novinky

5
(2)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo.

TRHY

Asijské akciové trhy se začaly propadat kvůli znatelnému ochlazení obchodních vztahů USA a Číny. Americký senát schválil zákon, kvůli kterému by mohlo de facto dojít k vystrnadění řady čínských firem z burz v USA. Zajímavé je, že kryptotrhy se také prudce propadly, v čele s Bitcoinem, který se nyní téměř zuby nehty snaží udržet hranici 9 000 USD. Otázka tedy je, kam ty vybrané peníze putují. Roste snad jedině uhlí a podhodnocená ropa.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy a přehled nejzajímavějších coinů za posledních 24 hodin najdete zde: ETH/USD a LTC/USD. Také se můžete podívat na přehled dění na kryptotrzích.

Kryptoměny

Jack Dorsey, CEO Twitteru a mobilní platební platformy Square, věnuje 5 milionů dolarů nadaci Humanity Forward, která byla založena bývalým prezidentským kandidátem, příznivcem kryptoměn, Andrewem Yangem v rámci úsilí obou podnikatelů o vytvoření univerzálního základního příjmu (UZP) pro Američany. Dorsey řekl Yangovi, že UZP už měl fungovat dlouho a také, že: „jediný způsob, jak změnit politiku, je experimentovat a ukázat případové studie, proč to funguje.“

“Neexistuje žádná země, která by mohla více ztratit z rušivého potenciálu digitálních měn než Spojené státy.” Největší banka USA, JPMorgan Chase, varovala před digitálními měnami ve své nové zprávě z 22. května. Autoři zprávy napsali: “Toto se týká hlavně hegemonie amerického dolaru. Vydávání globální rezervní měny a prostředku směny pro mezinárodní obchod s komoditami, zbožím a službami přináší obrovské výhody.”

Tyler Winklevoss, spoluzakladatel kryptoburzy Gemini, ve svém tweetu kometoval, že vlády by mohly zvážit znovu své zlaté rezervy ve prospěch bitcoinů. Překvapivá reakce jednoho z „bitcoinových miliardářů“ se týkala zpráv o tom, že Bank of England (BoE) odmítla uvolnit venezuelskou zlatou rezervu ve výši 1 bilionu USD.

Kryptoburzy, banky

Prezident Bakktu Adam White řekl: “Uvidíme rozdvojení v kryptoprostoru, uvidíme bílé krypto; uvidíme šedé krypto. A tyto různé formy kryptoměn se budou s největší pravděpodobností obchodovat za různé ceny.” FATF vydává doporučení, jak nejlépe bojovat proti finanční trestné činnosti, které země a jejich regulační orgány pak implementují. Určitý pokrok byl zaznamenán v licencování a regulaci kryptografií na místech, jako jsou USA, Evropa a některé části Asie, ale odborníci se domnívají, že bude trvat roky, než legislativy doženou realitu.

Regulace, CBDC

Federální rezervní banka v Chicagu vydala nový dokument s názvem „Měnová a fiskální politika v době velkého dluhu: Jednota je síla“. V zásadě popisuje, jak je řízená inflace jednou z nejlepších možností Federálního rezervního systému pro řešení současných fiskálních problémů. Krize způsobí „řízenou“ inflaci, která zahladí některé dluhy Spojených států a poskytne Federální rezervě více prostoru pro provoz. Je nepochybné, že pokud Fed přijme tuto ideologii, trh kryptoměn by mohl prosperovat, protože lidé budou kupovat bitcoiny (BTC), aby své úspory zajistili před inflací.

Čína v současné době navrhuje nový stablecoin, který by pracoval s košem několika asijských měn. Některé z těchto měn by zahrnovaly japonský jen, korejský won, hongkonský dolar a čínský jüan. Cílem tohoto návrhu je zvýšit a podpořit obchod mezi těmito zeměmi.

Blockchain, technologie

Miliardáři ve Spojených státech v posledních několika měsících výrazně zvýšili své společné čisté jmění. I přes to, že ekonomiky na celém světě trpí uprostřed globální pandemie, Jeff Bezos, majitel Amazonu a Mark Zuckerberg, zakladatel Facebooku zvyšují své bohatství. Z Zjistilo se, že američtí miliardáři přidali ke svému společnému bohatství od poloviny března do poloviny května přibližně 434 miliard dolarů.

Tip: Pokud jste dočetli až sem a naše články pro vás mají přínos, zvažte podporu našeho webu třeba prostřednictvím nákupu prověřených hardware peněženek Ledger nebo Trezor

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img