21.05.20 Technická analýza ETH/USD a LTC/USD – Máme tu velké zaváhání, altcoiny na hraně propasti

5
(1)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Největší velryba? Grayscale vzbuzuje obavy o centralizaci Bitcoinu • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin prolomil...

[Večerní souhrn článků] • Roger Ver chce koupit Bitcoin.org • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Jaroslav Jarolím
Jaroslav Jarolím
Technické analýze finančních trhů a psaní populárně-naučných článku do ekonomie se aktuálně věnuji jen jako přivýdělku ke studiu. Úspěšně jsem absolvoval bakalářské studium z oboru Regionální rozvoj a správa na FRRMS MendelU. V současnosti jsem v posledním ročníku (těsně před SZZ) magisterského studia téhož oboru, ale na ESF MUNI. Můj obor studia tedy nejsou finanční trhy, ale ekonomie blahobytu. I přesto se chci po dokončení svých studií raději věnovat analýze finančních trhů a to na full time, kde mohu využít i své znalosti z ekonomie, které mám díky studiu svého oboru. Ve volném čase se věnuji studiu historie, politické filosofie apod.

Tak dámy a pánové, pojďme navázat na moji předešlou analýzu na Ethereum (ETH) a Litecoin (LTC) z 13. května, kdy jsem tak trochu avizoval, že trhy jsou na rozcestí. Hlavně struktura trhu s LTC nevypadá zrovna příznivě, protože čím dál více připomíná konkávní tvar (obrácené U), v angličtině rounded top. Jedná se o dost bearish strukturu a výsledkem by mohl být na na tomto trhu hodně hluboký propad ceny. Ethereum je na tom mnohem lépe a po technické stránce můžeme konstatovat, že na trhu se pořád prosazuje střednědobý stoupající trend, jenž převládá už více než dva měsíce.

Aktuální situace na 4H TF ETH/USD

analýza eth

Ten střednědobý uptrend vlastně po celou dobu drží zakreslená trendovka. Máme od ní dost odrazů, takže její prolomení by asi znamenalo automaticky výplach a pokračování v propadu. Trh musí křivku co nejdéle respektovat. Když o ni přijdeme, tak nevím, o co by se mohli účastníci trhu pak při nákupu opřít. Osobně zastávám názor, že vycházet pouze ze S/R levelů nestačí a důležitá je i podoba tržní struktury. Představte si prostě, že ta čerchovaná čára je největší pilíř u velkého domu a když nevydrží, tak se půlka domu sesype.

Ale to jen tak pro představu na okraj. Každopádně, high z předešlých dvou měsíců je na S/R levelu 224 USD. Po posledním odrazu od trendovky a S/R levelu 182,75 USD nepovedlo zmiňovanou úroveň znova atakovat a vlastně tu máme čerstvé selhání na S/R hladině 215,35 USD. Já bych to aktuálně viděl tak, že cena vyklesá právě k oné uptrendové přímce a pak se v závislosti na reakci uvidí. Pokud trh bude chtít růstovou trajektorii zachovat, tak k tomu odrazu up určitě dojde. Víc je zatím tak docela hádání.

Indikátory

Křivka RSI byla, při dotyku kurzu s S/R hladinou 215,35 USD, u hraničních 70 bodů. Když dojde zde k zamítnutí, tak to prostě automaticky znamená, že je trh slabý. Silný trh těch 70 bodoů na RSi bez problému překonává. Nicméně, všemu není samozřejmě konec a dynamicky se situace zase může změnit. Co se týče MACD, tak to hlásí negativní momentum.

Aktuální situace na 4H TF LTC/USD

Pojďme nahlédnout ještě na ten avizovaný trh s LTC, kde je hned vidno, že struktura díky vývoji kurzu staví obloukovitý tvar. Já bych do takového trhu určitě teda nelezl, protože ten předchozí uptrend tu jaksi není a dochází k překlopení. Ovšem vývoj kurzu navíc vytvořil i klesající kanál, ve kterém se i nyní nachází a posledním zamítnutím u horní hrany i máme potvrzení validnosti patternu.

Současně vlastně došlo k zamítnutí na S/R hladině 45,82 USD. Pokud bude kurz i v dohledné době respektovat směr definovaný trendovým kanálem, tak není co řešit. Půjdeme dolů, alespoň do té chvíle, kdy se nepovede breakout skrze horní hranu útvaru.

Indikátory

Stejná písnička jako u předchozího trhu, křivka RSI nedokázala překonat 70 bodů a začal výprodej. Na MACD je po bearish crossu, takže negativní momentum je potvrzené.

Závěr

Ethereum je na tom standardně lépe, ale všechno to na tomto trhu stojí hlavně na zakreslené trendovce. Když bych měl zhodnotit situaci na Litecoinu, tak jak vyplývá ze samotné analýzy, strukturu trhu nepovažuji za příznivou. Vlastně nemůžeme vůbec mluvit o tom, že tam je ještě střednědobý uptrend. Vzhledem ke konstrukci konkávní podoby bych si dovolil tvrdit, že dochází ke překlopení trendu (ze střednědobého hlediska).

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Hodnocení článku
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře