13.05.20 Technická analýza ETH/USD a LTC/USD – Na rozcestí

3
(4)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Ripple vytváří blockchain pro centrální banky • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Bitcoin opět silně koreluje s tradičními trhy • Známé dílo od Banksyho spáleno a ztokenizováno • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Navzdory tomu, že se Bitcoin...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Tak během dnešní analýzy navážeme na tu předešlou, kde jsme se podívali na trh s Litecoinem (LTC) a Ethereem (ETH). Od posledního pádu máme tři dny a nyní se  čeká, jak se to celé vyvrbí. Budeme klesat, či uvidíme pokračování v růstu? Abych byl upřímný, tak sám to teď dle nižšího časového rámce vidím tak 50:50. V podstatě v grafu nevidím nic, co by mě mělo přesvědčit, abych se přidal na tu, či onu stranu. To je na úvod asi vše, tak se pojďme podívat na samotné grafy.

Aktuální situace na 4H TF ETH/USD

Na trhu s ETH už skoro dva měsíce drží zakreslená uptrendová přímka, což je určitě fajn a v podstatě se jedná o fundament střednědobého růstu na tomto coinu. Ovšem 11. května se cena propadla až k S/R levelu 176,18 USD, takže na krátký okamžik se medvědům povedlo růstovou linii prorazit. Nicméně, býci propad vykoupili a díky tomu máme v grafu velkou bullish svíci hammer. A dokonce se značným objemem pro potvrzení.

Cena se díky tomu navrátila zpátky nad přímku, ale za posledních cca 24 hodin je volatilita minimální. No, konsolidace dle mého názoru není ještě u konce a skutečně je tu šance na to, že se to zhroutí. Na druhou stranu je ten graf trochu rozbitý, protože během halvingu cena letěla chvíli nahoru a pak zase dolů. Z toho se následně těžko vyvozují závěry. Konkrétně na Ethereu bych akorát sledoval reakci kurzu na uptrendové přímce, protože nic lepšího graf momentálně nenabízí.

Indikátory

Po dvou měsících vůbec poprvé klesla hodnota RSI pod 30 bodů. Sice jen po cca 26 bodů a na krátko, ale i tak je to známka toho, že bychom měli být teď ostražitější. U MACD je to obdobná písnička, protože hodnoty indikátoru za poslední dva měsíce taktéž klesly nejníže.

Aktuální situace na 4H TF LTC/USD

Při předešlém propadu kurzu se cena LTC propadla k S/R levelu 39,69 USD a máme tu hned tři dlouhé knoty. Což lze interpretovat tak, že býci tuto hladinu docela iniciativně brání a můžeme to brát jako dobré znamení. Koneckonců, jde o silný support, takže se zvýšená obrana dá očekávat.

Na druhou stranu nesmí být kurz v blízkosti hladiny moc dlouho, protože by to mohlo znamenat, že trh připravuje průraz směrem dolů. Jinak, stejně jako u předešlého trhu, tak i zde ještě registruji jakousi snahu o konsolidaci. Trh tedy není plně rozhodnutý a musíme si proto počkat.

Indikátory

Tady hodnoty RSI taky jenom těsně propadly pod hraničních 30 bodů do přeprodané části indikátoru a to po dvou měsících. Upřímně se mi moc vývoj křivky RSI nelíbí a vypadá to tak trochu jako před dalším dumpem. Respektive, nádech před ponorem.

Závěr

Vše je po tom halvingu ještě pořád docela dost nejisté a pokud sledujete moje analýzy na Bitcoin pravidelně, tak můj názor na trh docela dobře znáte. Trh je tím halvingem teď dost ovlivněný, takže moc emocí a to se mi osobně nelíbí. Uvidíme prostě, co vzejde ze současné konsolidace a v závislosti na tom budeme i moudřejší. Nyní je to takový hokus pokus.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře