11.05.20 Technická analýza BTC/USD – Po pádu další pád? Jaký bude vývoj do konce roku?

4.6
(12)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Retest horní hrany trianglu po throwbacku z poslední analýzy na Bitcoin (BTC) jaksi nevyšel. Právě v minulé analýze jsem varoval, že jsou necelé tři dny do halvingu a že toho může spousta spekulantů využít a svých pozic se zbavit. Je to vcelku normální záležitost a dalo se to očekávat, protože se to děje opakovaně. Ovšem i tak to mnohé mohlo dost vyděsit. Každopádně, co bude teď? Jak už jsem několikrát upozornil, tak trh se může klidně až do konce roku pohybovat vně toho mohutného trojúhelníku.

K tomu je ale potřeba, aby medvědi drželi i po halvingu iniciativu. Schválně jsem se podíval na graf z období posledního halvingu, jenž proběhl v červenci 2016. No, ať se na mě nikdo nezlobí, ale trh byl už tehdy skoro rok a půl v uptrendu. A právě minulý halving se uvádí jako rámec pro to, že ten vývoj po současném halvingu bude obdobný. Jenomže struktura trhu je tentokrát naprosto odlišná. V podstatě již od prasknuté bubliny „konsolidujeme“, díky čemuž máme ten velký grafický pattern.

Update 14:26 – Tak nám kurz začal překvapivě pumpovat. Uvidíme, jak vysoko to vydrží a zda se povede alespoň otestovat horní hranu velkého trianglu.

Update 20:15 – Kurz opětovně dumpuje. Trh se chová docela zvláštně, takže je lepší vše nyní sledovat raději z povzdálí a počkat, až se to uklidní.

Aktuální situace na 1M TF BTC/USD

Vidíte dole tu žlutou šipku? To je halving v roce 2016 a v podstatě měl tehdy Bitcoin za sebou jednu třetinu stoupajícího trendu. A teď se podívejte na strukturu z posledních dvou a půl let. Je naprosto odlišná, což dodává dost skepticismu k tomu, že samotný halving před lety měl až tak velký význam na růst ceny po uskutečnění této události.

Nicméně, do grafu jsem tak dle oka načtrl, jak může vypadat vývoj do konce roku 2021. Ta struktura je skutečně obrovská a můžeme se v ní plácat ještě dost dlouho. Halving se dal z počátku brát jako taková roznětka pro breakout, ale to se zatím moc nepovedlo.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

analýza BTC

No a teď více k věci. Ten retest se po throwbacku evidentně nepovedl a následoval pokles ceny pod horní hranu mohutného trianglu (červená čerchovaná linie). Propad činil přibližně 18 %, což znamená, že trh smazal více než týdenní zisk. Pokud jste tedy nenakupovali úplně na vrcholu, tak nic hrozivého. Aktuálně trh konsoliduje v malém kvazi pokračovacím trianglu. Kvazi jsem ho nazval proto, že to není zrovna učebnicový vzor.

Dá se tedy očekávat ještě jeden propad a to během jedné vlny dolů max po S/R úroveň 7 785 USD. Je to silná hladina a nevěřím tomu, že by bylo pro medvědy snadné prorazit tento support tak snadno.

Indikátory

Trh dle křivky RSI využil hraničních 30 bodů jako support a to dokonce během krátké doby dvakrát. Jenomže pozitivní momentum nikde, takže je dost pravděpodobné, že hodnota indikátoru spadne hluboko do přeprodané oblasti. Co se týče MACD, tak tady je zřejmé, že negativní setrvačnost slábne. Ale je třeba nezapomínat, že jsme v malém konsolidačním útvaru.

Závěr

Je pravda, že halvingu po technické stránce vůbec nerozumím. Hodnotím celou situaci skutečně pouze dle historického price action a to mi říká, že ten hype kolem halvingu byl dost přehnaný. Respektive, přijde mi, že tomu trhy přikládají až moc velkou vážnost a přitom se moc neví, jak velký vliv to v roce 2016 mělo na cenový vývoj. Osobně to vidím tak, že dokud kurz neprorazí skrze tu horní linii na měsíčním grafu s logaritmickým měřítkem, tak na nějaký bull run můžeme zapomenout. A abych nezapomněl, po posledním halvingu cena několik týdnů soustavně klesala. Ten čerstvý drop nemusí být tedy poslední. 

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Počet hlasujících 12

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
ppetr1

staci halving ltc a to se bude opakovat i u btc.otazkou spise je, kam se to propadne.propad ocekavam.kam to nevim a nevi to nikdo.i stagnace by byla dobra.
cim jsem si ale jistej je ,ze btc bude z dlouhodobeho hlediska rust – staci se podivat jen na svetovou ekonomiku a vsem to musi byt jasny !!!

ppetr1

jen dodatek – lidstvo si jeste neuvedomuje co je deflace:-) az si to uvedomi pak to bude mit teprve poradny grády.
btc bude hlavni platbou v oblasti virtuality a ta teprve nastupuje.
muj odhad je ten ze do 5 let bude btc na 100k

Jan

Jak se tady často konstatuje – buď půjde BTC nahoru nebo dolů nebo do strany. Myslím, že všechny ty “technické” analýzy jsou spíše hádání z křišťálové koule. Nikdo ale opravdu nikdo – ani ty velryby – neví, co může do trhu s BTC vstoupit za faktory. Takže si budeme muset počkat pár měsíců nebo let a uvidí se.

Ronn

Vsak tu TA. nepouzivej a obchoduj třeba podle toho kolikrát ti ráno pod okny zakokrhá kohout.

spot_img