Vitalik říká Zhaovi, že kryptoměny jsou víc než jen peníze protestu

3.8
(5)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Spoluzakladatel společnosti Ethereum, Vitalik Buterin, říká, že současná finanční krize se velmi liší od globální finanční krize z roku 2008, z níž vzešel Bitcoin – a že kryptokomunita musí odpovídajícím způsobem změnit své myšlení.

Pandemie a protesty

Buterin 2. června ve svém příspěvku na Twitteru řekl, že některá z vyprávění o BTC se již tentokrát projevila.

Buterin uvedl, že rok 2020 není opakováním finanční krize v letech 2008/2009. Tweetoval a sdělil, že jde spíše o „virovou krizi“, krizi „epistemologie“ a „nadměrné policie“.

Zpochybnil myšlenku, že vyprávění o bitcoinech, že se jedná o inflační aktivum, je důležitým aspektem současné situace – v neposlední řadě kvůli blížícímu se strachu z deflace:

“Ano, tiskárna peněz udělala brrrrr. Ale to je relativně malá část toho, co se děje. a dokonce i tam inflace stále klesá dolů, nejde nahoru.”

Buterin dodal další příběh, že bitcoiny a kryptoměny nesouvisejí s tradičními aktivy. Ten dosud též nebyl potvrzen. Jako důkaz ukázal graf poklesu v S&P 500 v březnu a současně hodnoty bitcoinů a dalších digitálních měn o více než 50%.

Jděte s dobou

Buterin uvedl, že je nejvyšší čas, aby se komunita posunula za hranice myšlení ukázané v tweetu hlavního výkonného ředitele (CEO) Changpeng Zhao v Binance, že: „Bitcoin je pokojným protestem“.

“Řeknu to přímo: tato mentalita níže je přesně to, nad co bychom měli právě teď růst. Reforma peněz není dostatečná.“

Alternativní použití pro krypto

Ale pokud krypto není jen o reformě financování, jaké jsou další vhodné případy použití? Buterin uvedl, že existuje mnoho kategorií aplikací pro Ethereum a další řetězce, které jdou nad rámec financování:

“Vše cenzuroodolné, decentralizovaná publikování a komunikace, decentralizované komunity / správa / DAO, DAO pro kuraci obsahu atd. Všechny důležité práce.”

Spoluzakladatel Etherea zopakoval, že staré myšlenky jsou smeteny a komunita potřebuje přijmout tuto novou realitu:

“2016-20 je obdobím ideologického přeorientování. Mnoho starých ideologií a koalic umírá a mnoho nových se rodí. Kopce a údolí na bojišti se mění. Krypto prostor musí být pečlivě sledován a přizpůsoben novým skutečnostem.”

Závěr

Svět se mění a kryptoměny s ním. Je potřeba změnit myšlení a brát kryptoměny trochu jinak. Každopádně Vitalik Buterin má pravdu, kryptoměny jsou něco víc, než jen protest.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.8 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img