Kryptoměny a blockchain budou v pokoronavirovém světě důležité – tvrdí japonský senátor

4.5
(13)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

V době pandemie nemoci Covid-19 svět hledá možná řešení, jak bránit šíření koronaviru a jak se vyhnout ekonomické recesi. Japonští senátoři tvrdí, že kryptoměny a technologie blockchain budou hrát velkou roli v pokoronavirovém světě.

Význam kryptoměn

Ve Spojených státech amerických se během vrcholu pandemie koronaviru začalo mluvit o digitální verzi amerického dolaru a jak využít technologii blockchain v boji proti nemoci. Výjimkou není ani Japonsko, které můžeme považovat za jednu z nejotevřenějších zemí ke kryptoměnám.

Japonský senátor Otokita Shun a člen výboru pro finanční záležitost Nippon Ishina odhalili svůj názor na roli kryptoměn v budoucnu. Senátor Shun na svém oficiálním Twitteru napsal:

„ Ve světě po koronaviru nejen digitální měny, ale i význam kryptoměn a technologie blockchain poroste. Národní shromáždění rovněž vyzývá k pozitivnímu zlepšení v oblasti daní a předpisů, které brání nejen technologickým inovacím.“

tweet
Zdroj: twitter.com

Shun také poznamenal, že překážky bránící v pokroku, budou odstraněny. Kryptoměny také dle jeho slov podporují důvěru a spravedlivé řízení. Hlavní ekonom společnosti pro ochranu zdraví MIFSA, Carlo de Meijer, se rozepsal o technologii blockchain.

„Čína vyvinula řadu žádostí o okamžité použití technologie blockchain v boji proti šíření koronaviru ve veřejných institucích, nemocnicích, na univerzitách a ve finančním sektoru.“

Carlo De Meijer tak věří, že kryptoměny a technologie blockchain budou důležité v post covidovém světě. Na rozjetý vlak okolo Bitcoinu se přidal i velký investor Paul Tudor Jones, který označil Bitcoin za skvělou alternativu k tradičním finančním aktivům.

Závěr

Technologie blockchain může pomoci sdílet data okamžitě a bezpečně, čímž se omezí nedostatečná hlášení případů po celém světě. Tomuto problému právě čelila Čína, když se objevily spekulace o nesprávném a neúplném hlášení nemoci z počátku letošního roku.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 13

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img