22 nových poradců vstupuje do projektu digitálního dolaru

0
(0)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Se současnou pandemií koronaviru Covid-19 se vlády po celém světě zabývají také otázkou digitalizace měnového systému a digitální měnou, vydávanou centrální bankou (CBDC). Iniciativa digitálního dolaru nyní posiluje tým o 22 nových poradců.

Projekt digitálního dolaru

Do týmu digitálního dolaru vstupují nejen bývalí členové správní rady Federálního rezervního systému (Fed), ale i odborníci na kryptoměny a technologii blockchain. Práce jsou v plném proudu a během příštích dvou měsíců očekávají vydání whitepaperu.

Bývalý obchodní manažer Komise pro obchodování s komoditami, J. Christopher Giancarlo, tak shromažďuje přední finanční a kryptoměnové odborníky. Nová skupina odborníků projektu Digital Dollar Project pomůže při vytvoření digitálního dolaru americké centrální banky.

Na oficiálních stránkách Businesswire Chris Giancarlo promluvil o novém projektu:

„Odborné znalosti nových členů budou neocenitelné, protože společně pracujeme na tom, aby se americký dolar stál účinnější a chytřejší měnou ve stále digitálnější globální ekonomice.“

Digitální dolar ve druhém kvartále 2020

Tým pracující na projektu digitálního dolaru oznámil, že whitepaper bude možné spatřit nejdéle za dva měsíce. Whitepaper má obsahovat veškeré specifikace týkající se CBDC, kde budou vysvětleny základní prvky a návrh hodnoty amerického digitálního dolaru.

Ředitel společnosti Accenture pracující na blockchainových projektech po celém světě, David Treat, o digitálním dolaru řekl:

„Věříme, že digitální měna centrální banky bude důležitým stavebním kamenem inkuzivnějšího, účinnějšího a bezpečnějšího globálního finančního systému. Tato působivá skupina poradců nám pomůže naplánovat kurz modernizace tradičních finančních systémů.“

Ačkoliv lidé po celém světě se otvírají kryptoměnám stále více, mnoho jednotlivců je stále považuje za podvodné aktivum. Nepomáhá tomu ani fakt, že regulátoři po celém světě se honí spíše za podvodníky s kryptoměnami, než za vytvořením těch správných hranic pro kryptoměnový průmysl.

Závěr

S rostoucími obavami ekonomické recese a pandemie Covid-19 se myšlenka digitalizace stává stále žhavějším tématem. Digitalizace tradičních finančních systémů je dobrou odpovědí na zastaralý měnový systém.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img