V Q4 2019 byly na darknetu utraceny Bitcoiny v hodnotě 600 milionů USD

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Téměř polovina obchodníků s kryptoměnami jsou dlouhodobí investoři • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Počet denních transakcí na ETH blockchainu na ATH • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Bitcoin ve čtvrtek zamířil dolů...
Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Za rok 2019 došlo k napadení celkově 11 kryptoburz, což mělo za následek krádež bitcoinů v hodnotě téměř 2,8 miliardy amerických dolarů. Ukradené bitcoiny byly přesunuty na několik velkých burz jako Binance a Huobi. 600 milionů USD však bylo posláno na darknet.

Nákup na darknetu

Portál Chainanalysis na svém blogu prozradil, že cena BTC měla mnohem menší dopad na chování spotřebitelů a pokračovala v mnohem užším objemovém rozmezí po celý loňský rok. Ve svém blogu napsali:

„Našim nejzajímavějším zjištěním je, že transakční činnost na darknetových trzích se zdá být méně ovlivněna odlivy a toky kryptotrhu.“

Znamená to, že za Bitcoin si uživatelé mohli na darknetu koupit kradené informace o kreditních kartách či řadu dalšího nelegálního zboží. Dle průzkumu tyto nezákonné transakce představují necelé 1 procento všech transakcí, provedených prostřednictvím kryptoměny.

Tržiště na darknetu

Tržiště zaměřená na drogy stále vládnou, ale nejsou jediným nabízeným inventářem. Trhy specializované na ostatní nedovolené zboží přinášejí také značné finanční prostředky. Hned za drogami se rozmáhají tržiště zaměřená pouze na prodej informací z ukradených kreditních karet.

Nejpopulárnější trh s nelegálními látkami je Hydra Marketplace, který dodává drogy a ostatní látky zákazníkům v Rusku. Nejvíce objednávek však přichází ze Spojených států amerických a západní Evropy.

Ačkoliv se osm darknetových tržišť v roce 2018 uzavřelo, v roce 2019 jich se jich osm opět otevřelo. Každý aktivní trh tak v roce 2019 v průměru shromáždil více tržeb, než v kterémkoli jiném roce, kromě vrcholného rozkvětu známého pod jménem Silk Road v letech 2012 až 2013.

Závěr

Přestože se o Bitcoinu občas mluví jako o měně pro podvodné aktivity, ve skutečnosti míra užití BTC pro nelegální činnost dosahuje pouhého 1%. Celkový podíl příchozích kryptoměnových transakcí na darknetu tak zůstává extrémně nízký. Větší problém tak přinášejí spíše s krádeže BTC z kryptoburz po celém světě.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře