Nouzové snížení sazby Fedu zvýšilo hodnotu bitcoinů

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Federální rezervní systém v minulém týdnu snížil úrokové sazby. Zatímco centrální banka doufala v posílení padajícího akciového trhu, zdá se, že investory tento krok spíše vystrašil. V den oznámení snížení úrokových sazeb akciový trh ukončil obchodní relaci ztrátou.

Zdá se, že snaha Fedu o záchranu akciového trhu byla děsivým potvrzením nejhorších obav z koronaviru. Překvapivé snížení sazby Fedu bylo pozoruhodné hned ze dvou důvodů.

Bylo to poprvé, co Federální rezervní systém snížil úrokové sazby o půl procenta od finanční krize v roce 2008. Zároveň se jedná o první nouzové snížení sazby od roku 2008. Z toho důvodu nyní trhy panikaří.

Konec korelace mezi akciemi a bitcoiny

I když se zdá, že snížení sazeb Fedu zvýšilo ztráty na Wall Street, ve skutečnosti podpořilo bitcoiny. Náhlá změna prostředí úrokových sazeb v dolarové ekonomice otřásla pozitivní korelací, jež od minulého měsíce vládla mezi bitcoiny a akciemi.

Akciové trhy začaly krachovat a ceny bitcoinů klesaly také. To vedlo finanční analytiky a krypto pozorovatele k tomu, aby přemýšleli, co se vlastně s bitcoiny děje.

Avšak v minulém týdnu ihned po vydání rozhodnutí Fedu o nouzovém snížení úrokových sazeb cena bitcoinů vzrostla na hodnotu z loňského května. Je tedy zřejmé, že obchodníci směřují své investice tam, odkud je poté budou schopni dostat zpět.

U kryptoměn navíc neexistuje žádná ústřední autorita, jako je Fed, která by řídila zásoby bitcoinů. Digitální kryptoměna je pevně zakódována, aby vytvořila omezenou nabídku podle předem stanoveného harmonogramu.

Bitcoin jako stabilní měna

Rozhodnutí Fedu tak pomohlo bitcoinům hned ze dvou směrů. Za prvé, jelikož má bitcoin pevné zásoby, způsobuje to, že krypto získá hodnotu vůči dolaru.

Za druhé se znovu ukázalo, že bitcon má několik fantastických případů použití. V tomto případě je použit jako stabilní měna, což můžeme vidět i v zemích, které čelí krizím, díky nimž jsou jejich peníze volatilní.

Svou Roli hraje také anonymita. Pokud byste byli ve vazbě, mohli byste si zapamatovat dvanáct slov, díky kterým byste získali přístup ke svým soukromým klíčům a uprchli od utlačovatelské vlády nebo z občanské války s veškerými životními úsporami v hlavě.

Závěr

Primárním případem použití bitcoinů je však ukládání hodnoty, s niž nemůže žádný centrální úřad manipulovat. Pokaždé, když Fed něco událá za účelem manipulace s trhy (což je pro kohokoliv jiného nezákonné), podpoří to důvody, proč po poslední finanční krizi bitcoiny vznikly.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img