Bitcoinové bankomaty čelí přísnějším předpisům

4.3
(3)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Cena Bitcoinu dosahuje nejvyšší úrovně oproti turecké liře • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Bitcoin konsoliduje • Počet aktivních bitcoinových adres dosáhl 2letého maxima • a další novinky

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního dne v kryptosvětě. TRHY Bitcoin za poslední dva týdny...
Profilový obrázek
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi přišly zajímavé, proto jsem se o nich chtěla dozvědět více a před skoro dvěma lety jsem se zapojila do týmu kryptomagazínu.

Odborníci předpovídají, že bitcoinové bankomaty (BATM) budou globálně čelit přísnějším předpisům, přičemž některé země včetně Kanady a Německa již přistoupily ke zpřísnění požadavků kvůli praní špinavých peněz.

Ve zprávě CipherTrace z 2. června se odhaduje, že 74 % transakcí, provedených z bitcoinových bankomatů se sídlem v USA, bylo během roku 2019 odesláno ze země. Zpráva také zjistila, že 88 % finančních prostředků, odeslaných z krypto bankomatů USA do virtuálních měn, bylo převedeno do zámoří. Toto číslo zaznamenalo v posledních letech exponenciální růst a od roku 2017 se každoročně zdvojnásobuje.

John Jeffries, marketingový ředitel společnosti CipherTrace, předpověděl, že BATM se stanou „větším bodem regulačního zaměření“, zdůrazňujíc „potřebu jednotnějšího vymáhání a dodržování předpisů“, pokud jde o kryptobankomaty, které se rychle rozšiřují.

Kanada zpřísňuje předpisy týkající se ATM pro bitcoiny

Zpráva CipherTrace byla zveřejněna dva dny poté, co vstoupily v platnost nové předpisy pro kanadské firmy, které se zabývají virtuálními měnami, jako jsou Money Service Businesses (MSB).

Francis Pouliot, ředitel místní krypto burzy BullBitcoin, tweetoval, že nová legislativa bude mít vliv převážně na ty podniky, které směňují krypto za hotovost. Provozovatelé bitcoinových bankomatů jsou nyní povinni hlásit všechny transakce v hodnotě 10 000 USD a výše.

V červnu 2019 byl schválen pozměněný zákon o výnosech z trestné činnosti (praní špinavých peněz) a financování terorismu na základě výzev starosty města Vancouver k zavedení celostátního zákazu bitcoinových bankomatů v souvislosti s praním špinavých peněz.

Podle CoinATMradar je v současné době v Kanadě provozováno 778 krypto bankomatů – což je téměř 10 % ze 7 958 terminálů na celém světě.

Globální regulátoři cílí na krypto kiosky

V červenci 2019 španělská policie také poukázala na kryptobankomaty jako na slepé místo v evropských předpisech proti praní špinavých peněz (AML) poté, co odhalila místní gang, jenž uskutečnil zhruba 10 milionový obchod v dolarech s kolumbijskými obchodníky s drogami jejich prostřednictvím.

V listopadu loňského roku služba Internal Revenue Service (IRS) Spojených států  vyšetřovala nezákonné používání kryptoměn, přičemž upozornila na možné daňové problémy, vyplývající z používání bankomatů a kiosků na bitcoiny.

Německý úřad pro finanční trh (BaFin) v březnu tohoto roku podnikl kroky proti bankomatům s bitcoiny bez licence. Zákrok následoval po zavedení nových předpisů proti praní špinavých peněz a byl zaměřený na díry v dřívějších německých předpisech o kryptoměnách.

Závěr

Kryptobankomaty doposud nabízely jednoduchou možnost, jak dostat anonymně peníze do kryptoměn a naopak. Kurzy nejsou sice moc výhodné, ale to zločincům očividně vůbec nevadí. I u nás se již BATM začínají rozrůstat, aktuálně jich na našem území nalezneme 26.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře