[Polední zprávy] • Autor Bohatý táta Chudý táta: kupte si Bitcoin a zachraňte se • Litecoin a Atari se spojují na projektu tokenu pro Atari • a další novinky

5
(4)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Bitcoin spadl pod 9 500 USD • Nasdaq, Microsoft, IBM a další tech giganti se spojují v InterWork Alianci • a...

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Nedávná volatilita...

[Večerní souhrn článků] • Rusko přichází s novým návrhem zákona o digitálních finančních aktivech • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo.

TRHY

Cena BTC se dostala do tzv. „zlatého kříže“ poté, co 50denní klouzavý průměr (MA) překročil přes 200denní klouzavý průměr. Takový crossover je relativně vzácný jev a je také široce sledovaným ukazatelem. „Zlatý kříž“ má potenciál přidat k růstu ceny bitcoinů tím, že způsobuje další tlak na nákup u těch obchodníků, kteří se silně spoléhají na strategie MA. Na klasických finančních trzích prozatím vládne lehký optimismus, plynoucí z úspěšného testu vakcíny na koronavir. Více informací se dozvíte v naší aktuální TA na NASDAQ a S&P 500.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy a přehled nejzajímavějších coinů za posledních 24 hodin najdete zde: LINK a BNB, BTC/USD. Také se můžete podívat na přehled dění na kryptotrzích.

Kryptoměny

Nadace Litecoin Foundation a legendární výrobce videoher Atari uzavřeli nové partnerství, které mimo jiné učiní Litecoin akceptovaným platebním prostředkem pro plánovaný token Atari. Atari chce vydat svůj Atari Token již v září. Token bude sloužit ke správě nákupů a sledování digitálních aktiv v ekosystému a také k provádění plateb v obchodu Atari, který nabízí hry s buy-iny využívající kryptoměnu. Kromě toho, že se Litecoin stane prostředkem platby za Atari Token, stane se také možností nákupu herní konzole VCS společnosti Atari se slevou, uvedly firmy.

Nejnovější tweet Roberta Kiyosakiho, autora best-sellerů Bohatý táta chudý táta o koupi Bitcoinu byl zlověstnější než jeho dřívější predikce ceny BTC na 75 000 USD. 19. května autor best-sellerů odsoudil kroky Federálního rezervního systému během pandemie a napsal o svém přesvědčení, že aktiva jako zlato, stříbro a Bitcoin (BTC) ) budou záchranou investorů během nadcházející krize.

Pozitivní investorská nálada ohledně Bitcoinu (BTC) na Twitteru dosáhla rekordních úrovní – nejvyšších za tři roky – vyvolané snížením nabídky kryptoměny počátkem tohoto měsíce, ukazují údaje. Podle společnosti The Crypto Data Company The Tie je 30denní průměrné denní skóre sentimentu od roku 2017 na historicky nejvyšší úrovni. „Skóre“ obvykle měří rozdíl mezi pozitivním a negativním hodnocením BTC v určitých obdobích. Poslední hodnocení naznačuje, že investoři na Twitteru jsou optimističtí ohledně budoucnosti aktiva.

Francouzský startup Digycode se spojil s výzkumnou a vývojovou pobočkou Nomadic Labs, entitou odpovědnou za přispívání a udržování základního kódu Tezosu. Partnerství umožní francouzským zákazníkům zakoupit XTZ ve více než 10 000 obchodech s tabákem, u čerpacích stanic a mini-trhů ve formě předplacených karet a kupónů.

Japonské bankomaty se chystají začít nabízet zákazníkům Ripple (XRP) – třetí největší kryptoměnu podle tržní kapitalizace – prostřednictvím pomoci od SBI Holdings. Společnost je partnerem a investorem společnosti Ripple. Vedoucí pracovníci nedávno vydali prohlášení, že zahájí Money Tap – řešení vypořádání Ripple – prostřednictvím bankomatů provozovaných centrálními bankami v Japonsku.

Regulace a CBDC

Jihokorejská centrální banka provedla výzkum vývoje CBDC ve 14 centrálních bankách po celém světě. Některé z centrálních bank v zemích jako Čína, Japonsko, Kanada, Francie, Norsko, Švýcarsko, Švédsko a Spojené království byly studovány BoK. Studie odhalila, že centrální banky v jurisdikcích, jako je Hongkong, Japonsko, Kanada a Singapur, uplatňovaly DLT ve svých různých projektech CBDC. Výňatek ze zprávy zní: „Většina zemí zkoumá, zda lze nové technologie zaměřené na budoucnost použít nad rámec centralizované správy účetnictví a transakcí založených na účtech, které jsou v současné době aplikovány na platební a vypořádací systémy. Dosud neexistuje jasná dominantní technologie na trhu. “

Vysokoškolská instituce, která školí úředníky Čínské komunistické strany, vydala novou knihu o kryptoměně. Předchozí knihy v této řadě zahrnují „Dialog s vedoucími strany o AI“ a „Dialog s vedoucími strany o Blockchainu“. Cílem série knih je poskytnout zdroj pro úředníky strany a širokou veřejnost pro učení o nových technologických trendech. Vedení čínské centrální banky, vedoucí pracovníci komerčního bankovnictví a regulátoři byli vyzváni, aby napsali prolog.

Tip: Pokud jste dočetli až sem a naše články pro vás mají přínos, zvažte podporu našeho webu třeba prostřednictvím nákupu prověřených hardware peněženek Ledger nebo Trezor

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Hodnocení článku
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře