Hoskinson: Goldman Sachs nedoporučuje nákup bitcoinů, ze strachu o podnikání

3.8
(11)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Charles Hoskinson, zakladatel kryptoměny Cardano, komentoval nedávný konferenční hovor mezi bankovním gigantem Golden Sachs a jeho investičními klienty, během něhož společnost nedoporučila obchodování s bitcoiny.

Hoskinson k tomu uvedl, že Bitcoin může nakonec banku zničit. A přesně z tohoto důvodu Goldman Sachs radí svým zákazníkům, aby si BTC nekoupili.

Goldman Sachs shazuje bitcoiny před svými zákazníky

Na konferenčním hovoru, který se uskutečnil ve středu, vedoucí představitelé banky hovořili se svými klienty o bitcoinech a zlatě. Jak má tato společnost ve zvyku, místo toho, aby změnila názor na vlajkovou loď kryptoměn a představila ji svým zákazníkům z objektivního hlediska, začala bitcoiny kritizovat. Investiční analytici uváděli různé argumenty, proč je Bitcoin špatný, přičemž poukazovali i na historické případy, kdy byly použity k nelegálním účelům.

Podle tweetu Barryho Silberta, generálního ředitele Digital Currency Group, top manažeři Golden Sachs nepovažují Bitcoin za aktivum a ani nedoporučují klientům, aby si ho koupili.

Charles Hoskinson na hovor reagoval twittem níže. Zmiňuje se v něm, že je banka stále proti Bitcoinu, protože se obává, že by ji Bitcoin mohl vyřadit z podnikání.

Banka nedoporučuje něco, co neprodává

Marcus Swanepoel, zakladatel a generální ředitel krpytoburzy Luno, naopak říká, že to, že Goldman Sachs nedoporučuje bitcoiny, je zcela přirozené.

Swanepoel tweetoval, že bankovní monstrum nemůže doporučit nákup produktu, který neprodává. Dále předpokládá, že jakmile Goldman Sachs prodávat bitcoiny začne, situace se radikálně změní.

Jiný bankovní gigant, JP Morgan Chase, svůj postoj vůči bitcoinům také nedávno změnil. Nezačal je sice prodávat, ale poskytuje nyní účty s kryptoměnami, spolupracuje s krypto burzami a dokonce i vydal vlastní digitální token JPM coin.

Závěr

Společnost Goldman Sachs tímto jen znovu přitopila pod dlouhodobý spor mezi tradičními bankami a  kryptokomunitou. Co myslíte, je šance, že tato rozepře někdy skončí a společnost bitcoiny příjme, nebo alespoň jimi nebude pohrdat? Nebo to dopadne tak, že kryptoměny časem nahradí kompletně předražené bankovní služby?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.8 / 5. Počet hlasujících 11

Buď první kdo článek ohodnotí

Zdroju.today
Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img