Bývalý manažer Goldman Sachs očekává 1 milion dolarů za Bitcoin do 4 let

11
OCC
Zdroj: Pixabay.com

Raoul Pal, ekonom a bývalý manažer hedgeového fondu Goldman Sachs, je velmi bullish, pokud jde o cenu Bitcoinu do příštího půlení.

Bankéř Goldman Sachs „věští“ 1 mil $ / BTC

Raoul Pal není pouze bullish na Bitcoin, ale tvrdí, že bezprecedentní globální ekonomický pokles by mohl dopomoci Bitcoinu, stát se světovou rezervní měnou.

Bývalý manažer v Goldman Sachs říká, že Covid-19 zasadil velkou ránu světové ekonomice. Tato devastace podle něj přináší vysokou pravděpodobnost, že se objeví nový finanční systém. Takový, který bude spoléhat na digitální měny…

Pokud jde o cenu Bitcoinu, Pal říká, že věří v prudký růst do příštího půlení. Jednotka BTC by tak dle slov bývalého šéfa hedgeového fondu Goldman Sachs mohla do 4 let stát rovný milion dolarů.

Recese způsobená koronavirem povede k deflaci?

Pal je také zakladatelem a generálním ředitelem společnosti Global Macro Investor. Pokud jde o ekonomiku, domnívá se, že trh sází na 6měsíční recesi. Sám však spíše očekává, že to potrvá až 3 roky.

„Není jasné, jak dlouho to bude trvat, ale pokud máme co dělat s recesí nebo depresí, Která by myslím mohla skončit proměnou [finančního systému], a potáhne se tři roky, tak si myslím, že tři roky by byly časovým horizontem, kdy budou muset něco udělat, protože se obávám, že dolar za toto období dramaticky poroste. A v podstatě to je demoliční nástroj pro globální ekonomiku, americkou ekonomiku a taková deflace vede i ke spoustě dalších problémů.“ 

Je velmi zajímavé, že zatímco se jiní ekonomové obávají inflace kvůli masivnímu tisku peněz centrálních bank, tak Pal naopak očekává deflaci dolaru. To jen ukazuje, jak diametrálně se liší názory různých analytiků.

Čekat růst Bitcoinu?

Je třeba říct, že bychom žádným analýzám neměli přikládat příliš velkou váhu. I tento článek berte jen jako určitou zajímavost. Jde o názor bývalého manažera v bance Goldman Sachs, což mu dává určitou váhu. Nicméně to však určitě neznamená, že by se Raoul Pal nemohl mýlit.

Na svém Twitteru Pal zveřejnil dlouhodobý graf BTC se zakresleným klínem, který sahá až do roku 2017. Říká:

Když se podíváte na logaritmický graf [BTC], vypadá to také velmi mimořádně, protože to, co je užitečné pro tyto druhy trojúhelníkových patternů – nazývám je klíny – je to, že obvykle se velikost žerdě vlajky znovu opakuje. Pokud byste to nyní udělali [zakreslili] pomocí logaritmického grafu, dostanete se na 1 milion dolarů do dalšího halvingu. Je to možné? Kdo to sakra ví? Já si myslím, že je. Ale neodpovídalo by to modelu stock-to-flow, který říká, že by to [Bitcoin] mohlo dosáhnout až 250 000 $, nebo tak něco.“

Závěr

Bývalý manažer hedgeového fondu v bance Goldman Sachs si myslí, že by současná ekonomická situace mohla výrazně pomoct Bitcoinu. Věří, že čím déle recese / krize potrvá a čím vážněji otřese globálním finančním sytémem, tím více pomůže Bitcoinu. Ten by tak podle něj mohl růst až na 1 milion dolarů, což je více než 100násobek ze současných hodnot.

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
11 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře