Bývalý vedoucí pracovník Goldman Sachs se přesouvá i do BTC a očekává ekonomickou katastrofu

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • 93 630 BTC odesláno na kryptoburzy • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Dnes vyprší bitcoinové opce za 1,3 mld. USD • Libra od Facebooku prý už v lednu 2021 • a další zprávy

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. Chcete si nakoupit kryptoměny, nebo...
Profilový obrázek
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

Raoul Pal, bývalý šéf prodeje hedgeových fondů v Evropě ve společnosti Goldman Sachs, se připravuje na ekonomické problémy.

V dlouhodobém horizontu Pal očekává, že mnoho společností se dostane do velkých problémů. Nový koronavirus totiž ochromuje více sektorů ekonomiky.

Jak na to reaguje bývalý bankéř Goldman Sachs?

Jak víte, koronavirus je v první řadě nebezpečím pro veřejné zdraví a životy lidí. Kromě toho však pochopitelně nepříznivě ovlivňuje také ekonomiku. Raoul Pal si myslí, že se nejedná o krátkodobou záležitost. V nedávném rozhovoru s Howardem Lindzonem řekl, že se:

„jedná o mnohem delší událost z hlediska ekonomických dopadů. […] A myslím, že to bude největší insolvenční událost v celé historii.”

Není přehnané, když řekneme, že bývalý šéf prodeje hedgeových fondů Goldman Sachs očekává doslova katastrofu. Uvedl totiž, že podle něj nadcházející krize bude tak závažná, nadobro změní psychiku další generace.

„Jedná se o generační změnu. […] To, co to udělá, je, že mladá generace se na všechno bude dívat navždy jinak.

S určitým podezřením se budou dívat na důchodový systém, který v tom selže. Budou se dívat na trhy cenných papírů takovým způsobem, že si budou myslet, že ‚to pro mě prostě není.‘” Budou mít odlišné názory na riziko a úspory než předchozí generace.“

Jak se připravit?

To jsou velmi silná slova a teprve se ukáže, zda bývalý bankéř Goldman Sachs bude mít pravdu, nebo se mýlí. Podle něj přitom mileniálové nevěří finančnímu systému již nyní, a to i díky minulým krizím.

„Oni odmítnou to, co přišlo před nimi, a přijmou věci, které jsou nové a odlišné,” říká Pal.

V této chvíli se nejeden z vás jistě ptá, co tedy dělat. Jak se připravit na koronavirus a jak se zároveň připravit také na recesi nebo krizi? Ta nás již pravděpodobně nemine. Samozřejmostí je ochrana zdraví a možná i mírná opatrná zásoba jidla a základních věcí, jakou však většina z nás asi má doma zcela běžně i bez koronaviru.

Pokud jde o přípravu na ekonomické dopady koronaviru, Pal prozradil, že převádí významnou část svého bohatství do BTC. Uvedl:

„Z likvidní čisté hotovosti, kterou mám k dispozici… Moje alokace, ve které chci být pravděpodobně v příštích 12 měsících, možná i déle, tvoří 25 % Bitcoin, 25 % zlato, 25 % hotovost a 25 % obchodní příležitosti.”

Závěr

Do komentářů nám můžete napsat váš názor na to, co nás čeká. A jak se připravujete na recesi vy? Jak to zvládáte psychicky, zůstáváte v klidu, nebo panikaříte? Dejte nám vědět, co si myslíte ohledně situace, která se zřejmě dotkne celého světa. Raoul Pal, který má zkušenosti z vedoucího místa v bance Goldman Sachs, je pesimistou. Uvádí však, že kvůli tomu převedl 25 % hotovosti do Bitcoinu.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře