Sentiment Bitcoinu je poprvé od halvingu negativní

2.4
(5)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Nálada davu se, poprvé od doby, kdy se bloková odměna po halvingu snížila na polovinu, obrátila proti Bitcoinu. Co to pro BTC bude znamenat?

Jak se měří sentiment

Poměr pozitivních/negativních komentářů k Bitcoinu na Twitteru poprvé klesl do negativních a od 13. dubna. K 27. květnu byl sentiment davu jen na -0,328. Tím končí 44denní dráha pro Bitcoin, ve které většina ze zmínek na Twitteru byla převážně pozitivních.

To je podle údajů ze Santimentu, společnosti, která měří bitcoinové zmínky na Twitteru, s vyloučením spamových komentářů a duplicitních příspěvků. Tato metrika podle analytiků funguje jako informativní ukazatel sentimentu Bitcoinu – stejně jako ukazatel možné budoucí cenové akce.

Bitcoin sentiment na Twitteru na vrcholu před halvingem. Zdroj: Santiment

Sentiment Bitcoinu v průběhu času

Bitcoinový sentiment byl 13. dubna pozitivní. V dalším měsíci cena Bitcoinu stoupla o 47 % – z 6 700 USD na 9 900 USD – s halvingem těsně za rohem. Není divu, že v této době nálada vzrostla.

Když Bitcoin dosáhl vrcholu 8. května na 9,900 USD, sentiment davu se vyšplhal na jednoroční maximum 2,5 – před úplným poklesem. To znamená, že pro Bitcoin to bylo více než dvakrát tolik tweetů, než bylo proti němu.

Halving Bitcoinu však byla trochu rána do prázdna. Ceny klesly a chybělo vzrušení. V té době sentiment klesl na 2,3. Když se podíváme na dnešek, je již negativní.

Obchodníci to ale mohou považovat i za dobrou věc. Podle Santimenta se nejsilnější nákupní signály objevují, když je sentiment davu negativní.

“Obecně platí, že k nejvýznamnějším nákupním příležitostem dochází, když je sentiment davu záporný, takže podle toho plánujte, zejména pokud dosáhne úrovně kolem -0,5,” tweetovala společnost pro analýzu dat.

Nejenže se tweety staly negativními, ale lidé o Bitcoinech také méně tweetují. Podle Santimenta klesl od halvingu celkový objem jedinečných příspěvků na Twitteru, které obsahovaly zmínku o Bitcoinu, o 56 %. Kam bulls odešli?

Závěr

Je potřeba trh sledovat. Je pravda, že pokud sentiment padne takhle nízko, naskytne se skvělá šance. Pokud jste v kryptu a obchodujete, určitě mějte oči otevřené.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 2.4 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img