Pokud nastane po halvingu stejný scénař jako v letech 2012 a 2016, bude vývoj ceny BTC “téměř vertikální”

4.4
(14)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Po té, co se 11. května uskutečnil halving bitcoinů, se příjem těžařů během noci efektivně snížil na polovinu. Odměna za vytěžený blok klesla z 12,5 na 6,25 BTC, čímž došlo ke snížení míry inflace vlajkové lodi kryptoměn na polovinu.

Kvůli poklesu příjmů byli těžaři BTC nuceni přejít do režimu offline, čímž snížili rychlost hashování sítě.

Níže uvedený graf od manažera digitálních aktiv Charlese Edwardse tento trend dobře zobrazuje, přičemž spodní část tohoto obrázku ukazuje, že hashrate bitcoinů klesá přesně od halvingu.

Graf cen bitcoinových makro s překrytím Hash Ribbons od manažera digitálních aktiv Charlese Edwardsa

Graf cen BTC s překrytím Hash Ribbons od manažera digitálních aktiv Charlese Edwardsa

Vývoj ceny BTC by mohl být brzy “téměř vertikální”

Období klesající hashrate BTC se historicky shodovalo s “kapitalizací” na trhu kryptoměn.

Krátce poté, co na konci roku 2018 začal trend snižování hashrate, bitcoiny za pouhých pár týdnů spadly ze 6 000 na 3 150 USD. Koncem loňského roku se stejné zpomalení hashrate promítlo v pádu z 8 000 USD na 6 000 USD.

U této teorie platí, že když se těžaři dostanou do ztráty, “kapitulují” vypnutím svých strojů a prodejem bitcoinů, aby udrželi peněžní toky a ziskovost. Tím se cena BTC sníží.

Jak poznamenal Edwards v tweetu zveřejněném 24. května:

“Tato kapitulace je téměř identická s kapitulacemi po halvingu z roku 2012 a 2016 (všechny do 21 dnů od halvingu).”

Pokud by tedy křivka bitcoinů následovala stejnou cestu, jako po halvingu z roku 2012 a 2016, BTC by se měl brzy zotavit z probíhající stagnace.

Edwards sice nepředal žádnou předpověď ohledně přesné hodnoty, ale koncem loňského roku sdílel následující tabulku, jež naznačuje, že kdykoli hashrate BTC obnovila vzestupný trend, došlo k parabolickému rally.

“Toto je již po desáté, co byly splněny podobné podmínky pro BTC. Při všech ostatních příležitostech byl průměrný vrchol zisku z cyklu + 5000%”

Tabulka dat Hash Ribbon od analytika krypto aktiv a investora Charlese Edwardsa.

Tabulka dat Hash Ribbon od manažera digitálních aktiv Charles Edwards

Základy posilující bull run BTC

Dle Edwardse by mohla bitcoinům pomoci i současná politická situace. Právě tento týden totiž prezident Trump a další američtí úředníci začali znovu vyhrožovat Číně ekonomickou odvetou kvůli novému zákonu, navrženému v Hongkongu. Podle odborníků by zákon zrušil zvláštní postavení města jako mezinárodního uzlu obchodu a financí.

Jak uvedl zastánce bitcoinů a poradce pro národní bezpečnost Bílého domu Robert O’Brien:

“Vypadá to, že s tímto zákonem o národní bezpečnosti v podstatě převezmou Hongkong. A pokud k tomu dojde, budou na Hongkong a Čínu uvaleny sankce”

Bitcoin z toho může těžit, protože americké sankce a omezení vůči Číně zapříčiní pokles hodnoty čínského jüanu, čímž se poptávka po bitcoinech zvýší stejně jako v letech 2015/2016 a 2019.

Závěr

Aktuálně se zdá, že se míra hashrate zastavila v propadu a začíná se pomalu stabilizovat. Na dlouhodobější závěry a reálné zhodnocení situace po posledním halvingu si ale budeme muset ještě počkat.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.4 / 5. Počet hlasujících 14

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img