27.05.20 Technická analýza BTC/USD – Falling wedge jako spása?

4.6
(8)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Binance Labs podporuje ochranu soukromí uživatelů • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Peter Brandt předpokládá, že ETH porazí BTC a že altseason je tady • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin po...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Technické analýze finančních trhů a psaní populárně-naučných článku do ekonomie se aktuálně věnuji jen jako přivýdělku ke studiu. Úspěšně jsem absolvoval bakalářské studium z oboru Regionální rozvoj a správa na FRRMS MendelU. V šoučasnosti mám čerstvě po úspěšném dokončení magisterského studia téhož oboru, ale na ESF MUNI. Můj obor studia tedy nebyly finanční trhy, ale ekonomie blahobytu. I přesto se chci raději věnovat analýze finančních trhů a to na full time, kde mohu využít i své znalosti z ekonomie, které mám díky studiu svého oboru. Ve volném čase se věnuji studiu historie, politické filosofie apod.

Máme pár dní od mé poslední analýzy na Bitcoin (BTC) a během té doby se odehrálo docela dost věcí. Jsem v pohledu na trh teď docela rozpolcený, protože to chvíli vypadalo, že ten střednědobý uptrend jde už do háje. Nyní se ale zase zdá, že to dolů až tak snadno nechce. V rámci dnešní analýzy si rozebereme dva časové rámce pro lepší pochopení situace. No, na úvod asi dost řečí, takže pojďme na samotnou analýzu.

Aktuální situace na 1D TF BTC/USD

V minulé analýze jsem právě postoval graf, kde je vidět střednědobý uptrendový kanál, ve kterém se Bitcoin držel. No, jak sami vidíte, tak 24. května kurz BTC z kanálu definitivně vypadl, což jsem teda rozhodně neviděl rád (I když jsem to předpokládal). Ale mate mě jedna věc a to jest ten falling wedge, ve kterém je v současnosti kurz. Kdyby se tento bullish pattern vytvořil vně kanálu a zakončení měl u spodní hrany, tak je to třeba ideální setup do dlouhé pozice. A hlavně, dávalo by to větší smysl. Přikládal jsem totiž breakdownu z toho kanálu velkou váhu a tohle považuji hrozně za zvláštní, protože to nyní vypadá, že trh chce zase up.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

Postupme k dalšímu grafu, kde je vše lépe detailněji vidět. Můžeme s klidným srdcem konstatovat, že S/R pásmo 9 934 – 10 481 USD tomu nákupnímu tlaku odolalo, takže je logické, že medvědi pak převzali tu iniciativu. Osobně jsem avizoval, že kurz bude chtít retestnout hladinu 8 008 USD, což po breakdownu z toho velkého kanálu začalo být reálnou možností. Prozatím je lokální dno na S/R hladině 8 617 USD. Nicméně, ten falling wedge zase mění situaci a moc nechápu vytvoření takového patternu zrovna teď.

Právě v těchto chvílích už kurz atakuje horní hranu toho wedge, tak se i brzy přesvědčíme, zda dojde k breakoutu. Jestli budeme s tímto breakoutem kalkulovat, tak uvidíme do pár dní, jestli cena vyšplhá až k horní hraně toho masivního bull flagu/downtrendového kanálu. Ovšem asi budeme muset počítat s tím, že retest S/R hladiny 8 008 je na nějakou dobu zcela pasé. Respektive, za předpokladu, že breakout z falling wedge se uchytí.

Indikátory

Co se týče indikátoru RSI, tak tady vidíme, že ten tlak to shodit níž byl, ale nakonec to nevyšlo. Hodnoty indikátoru se propadly sice do přeprodané části, ale moc dlouho tam nepobyly. Všimněte si, že za posledních pár dní tu ta snaha sundat to fakt byla. Stejně neúspěšně, alespoň prozatím. Co se týče MACD, tak momentum je aktuálně pozitivní, takže spolu s brekaoutem to má hned větší váhu.

Závěr

Jak jsem řekl v samotné analýze, tak ta situace je teď taková nejasná. Po tom breakdownu z toho velkého uptrendového kanálu bych očekával minimálně pokles po S/R hladinu 8 008 USD. Problém je v tom falling wedge, jež navede trh asi zase up. A otázkou tedy zůstává, proč cena vůbec vypadla z toho kanálu, když pak hned jdeme zase pravděpodobně atakovat řečené rezistenční pásmo.

Přijde mi to chování trhu docela divné. Sice moc hezky respektuje všechny S/R hranice, ale prostě tady to nahoru/dolů, nahoru/dolů mě štvou. A abych nezapomněl, objemy jsou velmi malé, což potvrzuje ten falling wedge. Pokud ale má dojít k breakoutu, tak to musí být bezpodmínečně doprovázeno velkým nákupním tlakem. 

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře