23.05.20 Technická analýza BTC/USD – Velký pohyb na obzoru, jsou tu příznivé podmínky na mohutný breakout?

3.6
(16)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Ve své poslední analýze na Bitcoin (BTC) jsem se docela rozepsal a zkusil jsem se na vše podívat trochu více globálně. Podstatná část analytiků, kteří se věnují hlavně trhu s kryptoaktivy, zbytek finančního trhu naprosto ignoruje. To je samozřejmě naprosto špatně, a proto se budu občas snažit k analýzám na Bitcoin trochu také okomentovat větší souvislosti (pokud je tedy dokážu rozpoznat). Každopádně Bitcoin tento týden dostal trochu na frak, ale není to nic vážného.

Všimli jste si ovšem, že akciové indexy začali mírně dumpovat úplně ve stejný den? Tím nechci říkat, že je tu přímá souvislost. Nicméně americké akciové indexy (hlavně S&P 500) mi strukturou dost připomínají BTC. Tím samozřejmě myslím ten střednědobý uptrend, co trvá od března. Spekuluji zkrátka nad tím, že jestli US akciové indexy budou stabilně posilovat, tak to trhu s Bitcoinem významně pomůže.

Aktuální situace na 1D TF BTC/USD

Jen pro úplnost se podíváme i na denní časový rámec, kde je zřetelné, že Bitcoin se pohybuje v uptrendovém kanálu. Lze si všimnout na první pohled toho, že struktura trhu z předešlých dvou měsíců je hodně strmá. Jinak by samozřejmě BTC nemohlo za tu dobu udělat skoro 150 %. Každopádně tento trendový kanál je jak z učebnice technické analýzy, takže ho určitě doporučuji sledovat. Ten zakreslený kanál je hlavně podmínkou pro to, abychom šli nahoru. Pokud se medvědům povede prorazit spodní hranu, tak vezměte jed na to, že to bude markantní výplach.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

Už nějakou dobu mám v grafu zakreslený tento velký kanál, jenž teoreticky můžeme považovat za mohutný bull flag. Někteří už mají v grafu i zakreslený býčí praporek, ale mně přijdou obě low ve velké vzdálenosti od sebe, tak z tohoto důvodu jsem ho tam nezakreslil. Trh nám v posledních několika týdnech dal jasně najevo, že S/R pásmo 9 934 – 10 481 USD je jako beton. Vlastně se kurz není schopný probít ani přes první hraniční rezistenci celého pásma.

Logicky tedy výprodej následují další výprodeje. Hlavně tady bych byl hrozně opatrný, protože mi aktuální průběh dost připomíná to, co jsme tady měli v půlce února. A to se tehdy kurzu podařilo prosekat až k S/R levelu 10 481 USD a stejně to pak droplo. Ta tržní struktura teď opravdu připomíná jakousi snahu o přípravu na průraz, ale jsem nesmírně skeptický, neboť z toho může vzejít stejný bull trap, jako byl ten v únoru. Určitě se tedy vyplatí své pozice ošetřit rozumným stop lossem.

Breakdown z kanálu

Ten poslední výprodej se zastavil na supportu v S/R levelu 8 880 USD, kde se dokonce vytvořila bullish svíce hammer. Trh to považoval za reversal signál a býci nakupovali, čímž cenu trochu posunuli směrem up. V těchto chvílích kurz konsoliduje na S/R hranici 9 159 USD a zrovna v těchto chvílích se o něj docela zuřivě bojuje. Bylo tady i pár likvidaček longů.

Do grafu jsem nastínil nějaký pravděpodobný vývoj, kdy ten negativní scénář počítá v podstatě s breakdownem z toho kanálu, který je na předešlém grafu. Mně osobně by tak nějak dávalo smysl, aby cena spadla po support 8 008 USD. Je to silná historická hladina a myslím si, že by to trhu naopak docela pomohlo.

Indikátory

Hraniční úroveň 30 bodů hraje na RSI indikátoru už více jak dva měsíce svoji roli jako support. Vlastně je to už docela doba, kdy na tomto časovém rámci spadly hodnoty RSI do přeprodaných hodnot. Pokud se křivka propadne pod těch 30 bodů, tak je to potvrzení pro výprodej. Na MACD proběhl čerstvý bullish cross, ale i přesto vyvíjejí medvědi na trhu silný prodejní tlak.

Závěr

Jsme hrozně blízko od zmiňovaného rezistenčního pásma a aktuální struktura trhu nám napovídá, že se blíží větší pohyb. Moonboys to samozřejmě hned vidí na velkou pumpu, ale jak vyplývá z této analýzy, tak já jsem k tomu dost skeptický. Jenže na stranu druhou automaticky nic neodmítám, protože musíme počítat s tím, že dynamický vývoj s sebou přináší nutnost přehodnotit svá dřívější stanoviska.

Teď ale platí, co jsem napsal – pokud medvědi prorazí spodní hranu toho kanálu, tak půjdeme určitě dolů a to minimálně k těm 8 008 USD, kde je významná hladina podpory. Nedá se vyloučit ani vzestupný směr, ale tam je potřeba napřed prorazit to silné rezistenční pásmo. Jinak to nepůjde.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.6 / 5. Počet hlasujících 16

Buď první kdo článek ohodnotí

6 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
ppetr1

velryb se neobavam ty uz proste zmizeli.jinak dobra uvaha.

Lukas

nikam nezmizeli, sou zde stale….

Xyz

Vy dvě velryby… naučte se alespoň trošku česky🙄

Petr

Velryby zmizeli ? Opravdu ? 😀

Ferrero Rocher

Burzy jako Bitfinex co ovlivnujou cenu a tisknou stablecoiny,to je asi retail ne ?

Dud

Sell in May….

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: