04.07.20 Technická analýza ETC/USD a akciového titulu Amazon – Ideální vs. špatná struktura trhu

0
(0)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Dnešní analýza bude trochu netradiční, kdy vybraný altcoin (Ethereum classic) budeme mít v kombinaci s akciovým titulem (Amazon). Pokud se to chytí, tak tuhle kompozici budu dělat pravidelně.

V dnešní analýze budeme mít tedy pod drobnohledem trh s coinem Ethereum classic (ETC) a k tomu se podíváme na akcie společnosti Amazon. Na zmiňovaný altcoin jsme neměli analýzu už asi měsíc, zatímco Amazon jsme si rozebrali asi před týdnem společně s akciemi Facebooku.

Aktuální situace na 4H TF ETC/USD

Napřed začneme naši analytickou část příspěvku trhem s coinem Ethereum classic, kterému jsem dříve nevěnoval skoro žádnou pozornost. Což jsem napravil právě před tím měsícem. Když bych měl zhodnotit celkově tento dílčí trh, tak samotná struktura není vůbec příznivá.

Je to od března na první pohled těžký medvěd a jediné pozitivum tu vidím, že trh respektuje alespoň moje zaznačené technické levely. Pozorně se podívejte na objemy, které jsou naprosto žalostné. O minci ETC prostě není vůbec zájem a tak se z toho marastu jen tak ani nemůže dostat.

Double top struktura

Nejvýše se cena ETC za druhý kvartál vyšplhala k rezistenci na S/R levelu 7,424 USD. Poprvé se tak stalo na začátku května a druhý pokus máme z konce téhož měsíce. Nebojím se tedy vůbec označit tuhle konkrétní strukturu za reverzní double top. Je to vlastně skoro až učebnicové, takže bych o tom ani nepochyboval.

Následný pokles je v rozmezí zakresleného klesajícího kanálu. Od řečené rezistence až po lokální low to dělá ztrátu cca 30 %. Lokální low je na levelu 5,3 USD, kde nakupující propad vykoupili, čímž cenu pushli zpátky nad S/R level 5,56 USD.

Růst ještě chvíli pokračoval k S/R hranici 5,862 USD, ale zde vidíme, že byl postup zastaven a cena tak byla donucena se vrátit k nižší úrovni. Opakuje se tedy dřívější price action, kdy po proražení supportu dojde následně k pullbacku, po kterém se z předešlé hranice podpory stává automaticky rezistence.

Tady není moc, co řešit, protože směr dalšího vývoje je tak nějak jasný. První vlaštovkou naděje by byl průraz z klesajícího kanálu. Dokud je ovšem cena v rámci toho vymezení, tak budeme jednoznačně klesat.

Indikátory

Indikátor RSI nám akorát potvrzuje, že je to s tím trhem dost blbé. Hodnoty indikátoru se dokonce propadly vcelku hluboko do přeprodané části – 22 bodů. Následná snaha o oživení neměla vůbec sílu, takže to balancuje v těsné blízkosti nad 30 body. Na MACD je po čerstvém bullish crossu, ale vzhledem tomu, co vidím na cenovém grafu, tak to považuji za falešný signál.

Aktuální situace na 1D TF akcií společnosti Amazon

Nyní přejděme na další trh s akciovým titulem Amazonu. Tento trh je strukturou velmi pěkný uptrend, kdy se nám neustále tvoří vyšší high a vyšší low. A následně dochází k pěkným technickým pohybům v podobě throwbacků k předešlé hladině high, ze které se po retestu stává support a taková „trampolína“ pro odraz.

V minulém příspěvku jsem varoval před tím, že může dojít ke korekci a potvrzením by byl breakdown skrze support v levelu 2 658 USD a samozřejmě i skrze tu trendovou čáru. Býci ale využili poklesu a support vykoupili, čímž nám graf vygeneroval malou bullish svíci hammer.

Trh po uzavření svíce velmi rychle reagoval zvýšeným nákupním tlakem, což cenu vypumpovalo po nové historické maximum na ceně 2 955 USD. Chybí už tedy strašně málo k tomu, aby trh atakoval kulatou psychologickou hladinu na 3 000 USD za akcii.

Co se týče objemů obchodů, tak ty jsou spíše průměrné a evidentně to stačí i na tak pěkný price action. Osobně jsem dost zvědavý na to, co se stane po proražení těch 3 000 USD. Breakout této kulaté hladiny může mít pro trh velký psychologický význam, jenž může vyústit v další silnou pumpu.

Indikátory

Na RSI indikátoru vidím malou anomálii v podobě medvědí divergence. Je ale skutečně malá a stačí k jejímu zneplatnění trochu pushnout cenu. Na MACD ještě není definitivně uzavřený vrchol křivek, ale ten nesoulad mezi vývojem křivek tohoto indikátoru a ceny je znatelný.

Závěr

Ethereum classic sice udělalo v březnu triple bottom, což jde vidět akorát weekly a monthly, ale následný vývoj tomu vůbec neodpovídá. Respektive, ETC udělalo od té poloviny března po začátek května asi 130 %.

To není samozřejmě málo, ale čekal bych, že z triple bottom bude ten vývoj po technické stránce významně lepší.

Co se týče akciového titulu Amazon, tak z pohledu weekly a monthly časového rámce je to strašně přepumpovaný a na monthly je u RSI dokonce velká medvědí divergence. Ovšem čím větší časový rámec, tak tím déle trvá, než se vůbec tyto divergence uplatní.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img