27.06.20 Technická analýza akcií Facebook a Amazon – Týden se na akciích Facebooku završil výplachem

0
(0)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako jsou Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Více jak čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat fundamentální analýzu. Zaobírám se makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

V rámci dnešní analýzy se po delší době podíváme i na akciový trh Amazonu, který si pořád drží pěkně solidní uptrend. Od dubnového low po aktuální historické maximum vzrostla cena akcií této společnosti o více jak 70 %.

Jako druhou firmu pro analýzu jsem si vybral Facebook a to především z toho důvodu, že týdenní close je pěkně rudé. Nevím, jestli mi něco neuniklo, ale včerejšek byl na trhu s akciemi Facebooku asi nejhorší obchodní den od 18. března letošního roku.

Jednotlivé akciové tituly dopodrobna tak moc nesleduji, takže nevím, jestli to má nějaké fundamentální opodstatnění, či je to čistě technická záležitost.

Aktuální situace na 1D TF akcií společnosti Facebook

Začneme tedy prvně s akciovým titulem Facebooku, kde vidíme, že jsme se po pokoření historického maxima z ledna letošního rok po technické stránce nikam moc neposunuli. Volatilita byla sice značná, ale výsledkem bylo pouze to, že trh poskakoval jako klokan – nahoru a hned dolů.

Jakmile akcie dosáhly ceny 245 USD, tak započal napřed menší výprodej a následně to vyústilo v pořádný výplach. Podívejte se dole na objemy obchodů, kdy sloupec za včerejší den ukazuje, že se z trhu vylilo ohromného množství kapitálu. Něco se evidentně pokazilo a pravděpodobně bude pokles i nadále pokračovat.

Tím výplachem s největší pravděpodobností došlo k průrazu supportu v levelu 220 USD. Očekávejme tedy sestup ceny až po další podporu v levelu 207,57 USD. Co se týče akcelerace, tak to se uvidí až se začátkem nového týdne.

Nicméně ten počáteční impuls byl hrozně silný a já si myslím, že to takhle bude pokračovat i začátkem následujícího týdne. Bude záležet dost na tom, kolik stop lossů to sepne a do jaké míry to budou obchodníci považovat za signál k útěku z trhu. Já bych to tedy osobně bral tak, že se něco pokazilo a z trhu odešel do doby, než se to uklidní.

Indikátory

Na indikátoru RSI máme hned dvojnásobnou medvědí divergenci a ne zrovna malou. Po technické stránce tedy nalézáme pro ten výplach opodstatnění. Prostě trhu došla pára a vyžádalo si to pročištění. Proto je teď nutné sledovat S/R levely a počkat si na reakce kurzu na nich.

Jinak je třeba dodat, že negativní momentum nabralo dost síle, což dokazuje strmý sklon křivky RSI. Určitě bych každopádně čekal na reakci na hraničních 30 bodech, protože jestli zde dojde k odrazu, tak po technické stránce k pročištění došlo a můžeme jít zase up. Co se týče MACD indikátoru, tak i tady je vidění anomálie – nesoulad pohybu křivek a kurzu v grafu.

Aktuální situace na 1D TF akcií společnosti Amazon

Co se týče druhého akciového titulu, tak máme před sebou docela slušnou jízdu. Býci na tomto trhu vůbec nezaháleli a i po pokoření ATH hladiny z února růst parádně akceleroval. Zatímco na předešlém trhu se to prostě zastavilo, tak zde (od ATH úrovně 2 187 USD) nabyly akcie Amazonu na hodnotě o více jak 27 %.

Aktuální historické maximum je na ceně 2 796 USD a jak můžete vidět, tak i tady se během pátku zrovna nezazelenalo. Ovšem ani zdaleka to nebyl takový výprodej a i bear volume u svíce není tak hrozné. Když bych měl zhodnotit strukturu trhu, tak je ta expanze samozřejmě dost strmá.

Je tedy na místě počítat minimálně s krátkodobou korekcí. Za signál, že ke korekci dojde, bych považoval breakdown srkze tu rostoucí trendovou čáru. Berme to jako stavební pilíř toho aktuálního trendu ze střednědobého hlediska. Prvním supportem je každopádně level 2 658 USD a brzy ho i otestujeme.

Indikátory

Na indikátoru RSI vidíme zase snahu „dobýt“ překoupené teritorium. Nejvýš se hodnoty indikátoru vyšplhaly na cca 75 bodů, ale problém je v tom, že se to zde moc dlouho neohřálo. Při takové zběsilé expanzi ceny bych zkrátka očekával, že se hodnoty nad 70 bodů budou držet mnohem déle.

Nicméně je pravda, že indikátor je bez jakékoliv anomálie. Jen je vidět, že předchozí vrchol křivky byl pokořen jen těsně, takže tu teoreticky malá medvědí divergence hrozila. Na MACD je anomálie evidentní – všimněte si zase vrcholu křivek a jejich následný vývoj. Vůbec to neodráží expanzi kurzu. Jinak hrozí sell signál v podobě bearish crossu.

Závěr

Je jisté, že včerejšek prostě byl ve znamení rudé, ale zároveň jsme viděli kontrast na dvou trzích. Na Facebooku byl ten výplach značný a potvrzený mohutnými objemy. A jak už jsem říkal, tak osobně bych z trhu určitě vylezl.

Já bych se prostě přikláněl k tomu, že to bude minimálně další týden pokračovat. Co se týče Amazonu, tak tam byl včerejší pokles v rozumných mezích. Ovšem pokud dojde k průrazu skrze tu expanzivní trendovku, tak si trh asi žádá korekci.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: