26.05.20 Technická analýza akcií Facebook a Amazon – Pumpa až do nebe!

5
(5)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Naposledy jsme se podívali na akciové trhy Microsoftu a Boeing a v dnešní analýze se zaměříme na akciové trhy firem Amazon a Facebook. Takže zase z toho košíku technologických firem. Ač se to zdá šílené, tak nejenom, že tyto trhy atakovaly původní ATH z února, ale dokonce ho překonaly a pokračují ve vzestupném trendu. Je to naprosto šílené, protože si nedokáži představit, co by musely mít ty firmy za fundament, aby byl k tomuhle rally důvod.

A co jsem stihl postřehnout, tak prý je fundament těchto firem hrozný. Nic neříkající cash flow, P/E, P/S, zisky…prostě nic. A hele, ono to stejně roste do nebe. Vůbec nechápu, kdo tenhle odpad nakupuje a ještě za aktuálních makroekonomických podmínek ve světě. To se všichni snad zbláznili a snaží se „schovat“ svůj kapitál do akcií?

Aktuální situace na 1D TF akcií společnosti Facebook

Na trhu s akciemi Facebooku se povedlo pokořit hladinu ATH před pár dny, čímž teda definitivně trh umazal předchozí ztráty a dokonce nabyl něco navíc. Ta struktura z posledních tří měsíců je docela unikátní a moc často se na větších časových rámcích nevidí. Je to tzv. V-shape struktura a v publikacích o technické analýzy občas ani není zmiňovaná, protože skutečně není tak často vídaná. Vlastně se dá i říci, že je to anomálie. Každopádně, kurz si posledním breakoutem otevřel cestu do daleko vyšších cenových hladin a tady nám moc price action nepomůže.

Co se týče objemů, tak ty jsou úctyhodné a je z toho prostě poznat, že investoři do trhu pěkně naskákali. Zajímalo by mě ale, jak dlouho jim to vydrží. Dá se v dohledné době očekávat throwback k S/R hladině 218,78 USD, takže se pak uvidí. Ovšem k němu samozřejmě ani dojít nemusí, ale to mi nepřijde pravděpodobné, neboť trh udělal za relativně krátkou dobu zhodnocení více jak 40 %. Nic se nemůže nafukovat věčně, dokonce ani akciový trh.

Indikátory

Indikátor RSI potvrzuje, že trh začíná být docela přepálený. Hodnoty RSI jsou více než 77 bodů, což není úplný extrém, ale je to dost. Proto by dával brzo smysl ten avizovaný throwback. Na MACD je momentum pozitivní už hodně dlouho, ale trh byl nedávno docela na vážkách. Málem proběhl bearish cross, ale na poslední chvíli to bylo oddáleno.

Aktuální situace na 1D TF akcií společnosti Amazon

Akcie Amazonu vyletěly vzhůru nad únorovou ATH hladinou dokonce už před šesti týdny a ani jsem si toho nevšiml. Holt, není v mých silách sledovat celý trh. Nicméně, to zhodnocení od poloviny března dělá více jak 53 % a cena se vyšplhala krátce nad 2 500 USD za akcii. Z čehož můžeme implikovat, že trh je přepumpovaný dostatečně. Hlavně během druhé poloviny dubna je tu znát masivní FOMO, což samo o sobě ten trh pushnout up muselo.

Když zhodnotíme velikost objemů, tak během toho propadu docházelo k jejich soustavnému vzestupu. A teď ten paradox, že během vzestupu ceny objemy spíše klesají. To je prosím náznak toho, že nakupuje převážně retail a pomalu tedy ten kapitál na nákup dochází. Ten nákupní tlak musí být stabilní a to od retailu očekávat nelze.

Indikátory

Zvláštní je, že dle indikátoru RSI to až tak s tou přepáleností horké není. Hodnoty indikátoru se dokonce sotva dostaly do překoupené části, ale máme tu viditelnou medvědí divergenci. Je docela velká, ale druhý vrchol není právě v překoupené oblasti, takže to má trochu menší váhu. Na MACD je momentum negativní, ale schylovalo se k bullish crossu. Těžko říci, jak se to vyvrbí.

Závěr

Je vcelku k zamyšlení, jak je možné, že i přes to, že jsme v podstatě v ekonomické krizi, tak spousta akcií pumpuje. Osobně se přikláním k tomu, že sice makrodata jsou hrozivá, ale ještě to natolik v té ekonomice nepociťujeme na vlastní kůži. Nevidíme přátele a členy rodiny, jak přicházejí o práci. Nevidíme krachující obchody, kam jsme léta chodili.

Média nás nekrmí tím, jak má jedna firma za druhou existenční problémy a žádají po vládě bailout. Naopak ze všech stran slyšíme, jak se to brzy srovná. Takže, na úplný závěr, jsem pořád toho názoru, že na akciovém trhu dojde k pořádnému dumpu a věřím, že k tomu dojde ještě letos. Vše se dynamicky vyvíjí a záleží tedy na okolnostech. 

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Netchain
Hodnocení článku :
     

Facebook i Amazon z momentální krize těží. Jsou to total online záležitosti (podobně jako Netflix). Více lidí bylo nějakou dobu doma = vyšší návštěvnost.

Zee Prime

Můj tip je prosakování QE, které teď FED provádí. Vyšší návštěvnost samozřejmě též, ale souhlasím, že to nemůže vydržet…

spot_img