17.06.20 Technická analýza akcií Facebook a AMD – Přijde díky nové politice Fedu pumpa?

0
(0)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Už je to nějaká doba od poslední analýzy na trh s akciemi Facebooku a Advanced micro devices (AMD). Ta situace na jednotlivých akciových trzích v podstatě zamrzla a trhy nejsou schopny udělat žádný zásadnější krok. Žádná hitparáda to teda není, ale co se týče volatility, tak to je pořád docela nezdravý extrém.

Když bych měl ignorovat poslední zprávy, tak bych si říkal, že trhy našly zase svoje maximum a půjdeme dolů. Přeci jenom, už skoro měsíc jsme se na těchto titulech nikam nepohnuli, takže je pak rozumné spíše počítat s propadem. Nicméně, Fed oznámil, že zostří svoji stimulační politiku.

Bude nakupovat korporátní dluhopisy o celkovém objemu 600 miliard dolarů, což se na tom trhu samozřejmě musí časem projevit. Respektive, projeví se to tak, že trhy se budou nafukovat a nafukovat. Spousta obchodníků tuhle zprávu už samozřejmě náležitě využila a vstoupili do dlouhých pozic. Ovšem i tak bych byl hodně opatrný, protože tohle může dopadnout špatně.

Aktuální situace na 1D TF akcií společnosti Facebook

Jak sami můžete vidět, tak po překonání únorového ATH už to nebylo na akciovém trhu Facebook žádná sláva. Volatilita není malá, ale po technické stránce tento trh víceméně zamrzl na místě. Takové váhání je dost podivné, protože bych to osobně třeba ani nenazval konsolidací, protože cena skáče jak klokan.

Každopádně, já jsem z toho vyvodil, že trhy mají už tak trochu dost a možná proběhne větší korekce či dokonce něco horšího. Zkrátka jsem to bral tak, že ten zájem nakupovat ochladl a pak stačí jen počkat na to, až zesílí na oplátku prodejní tlak.

Ale v úterý Fed přinesl všem investorům nadílku, takže tu bublinku můžeme zase přifouknout. Co se týče objemů, tak ty jsou solidní. Jde vidět, že na tom trhu je likvidita asi spíše dostačující.

Indikátory

I přesto, že se trh nikam nepohnul, tak dle indikátoru RSI částečně k pročištění došlo. Teoreticky tu tedy existuje prostor pro další růst. Na MACD je po bearish crossu, ale v konotaci na kurz je jasné, že to nic pro trh neznamená.

Aktuální situace na 1D TF akcií společnosti AMD

Když přejdeme k trhu AMD, tak zjistíme, že tady ještě ani k tomu pokoření původního ATH ještě nedošlo. Před několika dny se o to býci pokusili, ale hned na S/R levelu 59,14 USD proběhlo tvrdé zamítnutí.

Vše se odehrává za doprovodu velké volatility, ale trh jako takový se po technické stránce nikam neposunul. Když bych měl být hodně příkrý, tak ta situace je na trhu od 20. dubna vlastně konstantní.

Z čehož bych mohl zase vyvozovat, že dojde spíše v překlopení iniciativy ve prospěch prodávajících, ale vzhledem k té nově oznámené politice Fedu jsem dost skeptický, že trhy půjdou dolů. Nejspíše ještě chvíli bude kurz poskakovat mezi S/R levely 52,53 USD – 59,14 USD a časem by mělo dojít k breakoutu.

Indikátory

Z pohledu RSI je ten trh dost neutrální – právě od toho 20. dubna. Indikátor tedy akorát potvrzuje můj pocit, který jsem měl z price action. Co se týče MACD, tak to za posledních pár týdnů vydává akorát falešné negativní signály.

Závěr

Už vůbec nevěřím tomu, že by akciový trh měl jen tak snadno spadnout. Muselo by se něco velmi těžce pokazit a zároveň nastat situace, ve které by investoři dostali extrémní strach.

Ovšem těch důvodů, aby měli investoři strach, bylo spoustu a stejně nic. Když ale vezmeme v potaz aktuální politiku Fedu, tak se vůbec nebojím o to, že by měl US akciový trh jít dolů. 

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img