05.06.20 Technická analýza akcií Facebook a Deutsche Bank – Deutsche Bank ožila, zatímco akcie Facebooku váhají

4
(2)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Hashrate Bitcoinu je na ATH • Bitcoin za první pololetí posílil o 27 %, víc než stříbro, zlato i platina • a...

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Kryptotrhy se...

[Večerní souhrn článků] • Coinmate obnovil výběry EUR a CZK • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Technické analýze finančních trhů a psaní populárně-naučných článku do ekonomie se aktuálně věnuji jen jako přivýdělku ke studiu. Úspěšně jsem absolvoval bakalářské studium z oboru Regionální rozvoj a správa na FRRMS MendelU. V šoučasnosti mám čerstvě po úspěšném dokončení magisterského studia téhož oboru, ale na ESF MUNI. Můj obor studia tedy nebyly finanční trhy, ale ekonomie blahobytu. I přesto se chci raději věnovat analýze finančních trhů a to na full time, kde mohu využít i své znalosti z ekonomie, které mám díky studiu svého oboru. Ve volném čase se věnuji studiu historie, politické filosofie apod.

V rámci dnešní analýzy budeme mít takovou netradiční kombinaci v podobě trhu Deutsche Bank a Facebook. Na tyto trhy jsem už v dohledné minulosti něco zpublikoval, tak se kdyžtak mrkněte (Deutsche Bank, Facebook). Na úvod chci říci, že akciové trhy tento týden radikálně posilují a dokonce bych řekl, že evropský trh má tento týden doslova žně.

Takže včetně trhu s akciemi Deutsche Bank. Co se týče akcií Facebooku, tak zde za poslední dva týdny vidím docela velké zaváhání. To je pro ten úvod asi vše, tak pojďme na to.

Aktuální situace na 1D TF akcií Deutsche Bank

Kurzu akcií DB se povedlo neuvěřitelné, protože tu máme k vidění úspěšný breakout z toho kanálu, jenž jsem označoval za medvědí vlajku. Nakonec nám teda ožila i tato mrtvola, ale je to pouze ze střednědobého hlediska. Tím chci říci, že to nemění nic na tom, že tento trh je v těžkém dlouhodobém (12 let) downtrendu.

Nicméně, v tom střednědobém hledisku trh vypadá docela solidně a pokud se povede nakupujícím překonat S/R hladinu 9 EUR, tak asi kurz atakuje i letošní maximum z března. Což znamená ceny vyšší jak 10 eur za akcii.

U objemů můžeme zkonstatovat, že nejsou sice malé, ale v průběhu času soustavně klesají. Respektive, jak cena stoupá, tak bull volume jde spíše dolů. Vzestupný pohyb kurzu tedy není potvrzený. Musím ještě upozornit, že kurz roste pod extrémně strmým sklonem a to nikdy moc dlouho nevydrží.

Indikátory

Na indikátoru RSI jsme se dostali nad hraničních 70 bodů, ale ne kdovíjak hluboko. Pokud se křivka RSI udrží nad těmi 70 body, tak lze předpokládat, že cena brzy atakuje tu hladinu 10 EUR. Na MACD je momentum pozitivní bez nějakých anomálií.

Aktuální situace na 1D TF akcií společnosti Facebook

Na trhu s FB akciemi jsme se zrovna nikam od posledně nepohnuli. Jakási snaha to pushnout ještě výše byla, ale nakonec to zaváhalo. Po technické stránce se tedy trh nikam obzvlášť neposunul, ale nesmíme zapomínat na to, že volatilita je dost vysoká. Tudíž pohyby o 3-5 % za den sem a tam jsou standardem.

Aktuální zaváhání ale nelze brát jako zrovna konečnou, protože korekci ten trh už potřeboval. A po té korekci můžeme zase klidně up. Abych pravdu řekl, tak v grafu nevidím moc důvodů, které by naznačovaly inverzní rotaci (tvrdý pád na hubu).

Jediné, co mohu momentálně s jistotou avizovat je, že proběhne pročištění. Ten trh posiloval nepřetržitě asi deset týdnů a udělal cca 42 %. Nic není nafukovací a korekce je podmínkou pro pokračování cenové expanze.

Indikátory

Hodnoty RSI se vyšplhaly docela vysoko (cca 77 bodů), než došlo k tomu zaváhání. Z křivky tohoto indikátoru je teď znát změna setrvačnosti, ale to se může zvrátit hned na prvním supportu. Na MACD proběhl po deseti týdnech cross, v našem případě bearish cross. Uvidíme, jak na to trh nakonec zareaguje. Může z toho taky klidně vyplynout falešný signál.

Závěr

Akcie Deutsche Bank udělaly od low skoro 95 %. Ovšem je nutné upozornit, že takových jednorázových pumpiček má tento trh za těch dvanáct let celou řadu a nic to na celkové struktuře trhu nezměnilo.

U trhu s FB považuji čerstvý price action za zaváhání a jsem docela zajímavý, co z toho nakonec vzejde. Bude to pouze krátká korekce? Hluboká korekce? Či dokonce počátek něčeho horšího? Zatím těžko říci, ale fundamentálně to moc pozitivně nevidím.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře