28.05.20 Technická analýza akcií AMD a American airlines – „Zombie“ akcie amerických aerolinií

2.3
(3)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

V minulé analýze na akciové trhy jsem se podívali na zoubek společnostem Facebook a Amazon. Nejenom, že se povedlo na těchto trzích atakovat únorové ATH, ale dokonce po pokoření historických maxim kurz pokračoval ve vzestupném trendu. No, dnes se ale podíváme na akciové trhy firem American Airlines (AAL) a Advanced micro devices (AMD).

Akcie AMD sice neudělaly žádný velký skok, ale povedlo se v podstatě atakovat svoji ATH úroveň z letošního února. Co se týče American airlines, tak to je děs a běs. Ovšem nedá se moc očekávat, že by ceny čehokoliv, co má společného s leteckou dopravou, šlo nahoru.

Moc by to nedávalo smysl. Nicméně, volatilita je samozřejmě všude pořád naprosto šílená. Ty emotivní pohyby jsou občas až nechutné a jako technickému analytikovi se mi to moc nelíbí. Na druhou stranu, gambleři si přijdou na své.

Aktuální situace na 1D TF akcií společnosti AAL

Napřed se podíváme na to akciové „zombie“ jménem American airlines. Od začátku propadu až po nejbližší low činila ztráta skoro 73 %. Naprosto šílené, že? Docela se divím, že ještě po takovém výprasku nevyhlásili bankrot. Což již udělal třeba Hertz. Každopádně, i přes to, že celkový trh celkem slušně rostl, tak AAL se v podstatě nehlo z místa.

Je pravda, že volatilita je extrémní, ale z technického hlediska se trh nikam vůbec nepohnul. Plácá se to akorát na dně a nevidím tu žádnou snahu o odražení. Překvapuje mě jedna věc a to jest ty objemy, které jsou obrovské i po prvotním výplachu. Vlastně v tom grafu vidíme, že volume je z obou stran obrovské.

Ovšem jak jsem říkal, tak cena jednorázově povyskočí/dumpne, ale to je tak všechno. Díval jsem se na data ohledně nákupů akcií American airlines a ta poptávka je naprosto šílená. Retail to vykupuje jako máslo ve slevě s vidinou, že cena brzy pumpne a oni snadno vydělají balík. Tohle je nicméně čisté gamblerství a evidentně retailoví investoři nejsou schopni s cenou vůbec pohnout. Vlastně to vypadá, že ti velcí retailu ten odpad odprodávají.

Indikátory

Podívejte se na křivku RSI. Sledujete, jak se šíleně klikatí? To značí, že trh s American airlines je od začátku března čistý pump & dump a nic víc. Každopádně, vidím tu býčí divergence, ale upřímně nevím, zda jsou validní.

Navíc to vypadá, že na ně trh stejně už zareagoval. MACD už vypadá lépe, protože tu máme jakési udržující se pozitivní momentum. Akorát to teda není nic moc.

Aktuální situace na 1D TF akcií společnosti AMD

Jak jsem říkal v úvodu, tak kurz akcií AMD skoro dosáhl únorové ATH hodnoty, ale pak začaly akcie spíše oslabovat. Tím pádem se od 20. dubna trh technicky nikam moc neposunul. Kurz se vyvíjí v tzv. broadening wedge a krom toho, že je volatilita pořád šílená, tak k tomu asi nemám moc co říci. Ten trend na objemech je zřejmý, respektive tu vidíme soustavný pokles. Což potvrzuje i ten jednoduchý dvaceti denní klouzavý průměr.

Osobně jsem polemizoval nad tím, že by v grafu mohl vzniknout bullish pattern cup & handle, ale když vidím, jak se trh chová, tak spíše ne. Tím ale neříkám, že nakupující nedokážou kurz zase pushnout k ATH hladině 59,14 USD.

Indikátory

Indikátor RSI je už několik týdnů vcelku neutrální. Lidově řečeno, je k ničemu. Křivka jako by konsolidovala akorát kolem hodnoty 50 bodů a to je tak všechno. Co se týče MACD, tak křivky se nedávno dokonce překřížily, čímž vygenerovaly nákupní signál, ale pak hned proběhl bearish cross.

Závěr

Jak jsem se již zmiňoval, tak zájem o koupi akcií American airlines je značný a nemá vůbec racionální opodstatnění. Ten trh vypadá z pohledu technické analýzy otřesně a předpokládám, že fundament bude vypadat ještě hůře. Chápejte, že kdyby o akcie této společnosti byl zájem i ze strany velkých investorů, tak to s tou cenou výrazně pohne. To se ale neděje, jak vidíme.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 2.3 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
mrkev
Hodnocení článku :
     
  1. AMD neni american micro devices 2. rozebírat graf bez jakékoliv znalosti co AMD chystá nebo jak na tom je, je opravdu “účinná” metoda 😀
spot_img