17.05.20 Technická analýza akcií AMD a Tesla – Velká volatilita na akciích se i nadále prosazuje

3.3
(3)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

V rámci dnešní analýzy se podíváme na trhy s akciemi AMD a Tesla. Mně osobně se zdá, že jsou jednotlivé akciové trhy docela v patové situaci, protože nejsou schopny buď přiblížit ke svému historickému maximu z února, či nejsou schopny úroveň překonat. To momentum na těch trzích začíná chybět čím dál více a s postupem času je možné, že o něj přijdeme úplně.

Tady uvidíte i docela dobrý kontrast, protože vývoj kurzu na AMD pozitivní momentum už vlastně ani nemá. Zatímco Tesla se ještě horko těžko snaží prodrat nahoru. Můj názor na akciový trh je již delší dobu dost negativní a držím se i toho, že proběhne ještě významné pročištění.

Aktuální situace na 1D TF akcií společnosti AMD

Struktura trhu na akciích AMD vypadá dosti zajímavě. Máme tu totiž vlastně symetrické U, což jsem v posledních třech letech snad ještě neviděl. Máme tu tedy na výběr, buď je struktura double top a tím bychom měli definitivní tečku za býčím trendem, či máme před sebou tvořící se bullish strukturu Cup & handle (hrnek a ucho). Pro tu druhou možnost skutečně nahrává i fakt, že je kurz aktuálně v bullish útvaru broadening wedge. Jestli cena z útvaru pumpne, tak se teoreticky může dotvořit to „ouško“ hrníčku.

Na stranu druhou je tu nezpochybnitelně dost silné negativní momentum, takže těžko říci. Každopádně, volatilita je šílená, protože pohyby z jednoho obchodního dne jsou i o 10 %. Prostě ráj pro skalpery, ale pro dlouhodobé investory peklo, neboť vlastně neví, na čem jsou. V těchto chvílích se cena drží nad S/R hladinou 52,53 USD. Vzhledem k price actionu z dohledné doby trh vcelku úroveň respektuje, ale rozhodně ji nemůžeme brát za významnou úroveň.

Indikátory

Hodnota indikátoru RSI se již deset dní drží kolem 50 bodů. Z čehož můžeme vyvozovat, že trh je dost neutrální. Ovšem price action tomu moc nenasvědčuje. Všimněte si, jak volatilní kurz je, ale křivka indikátoru se pohne pouze minimálně. Na MACD je momentum negativní a co se týče Stochastic RSI, tak zde vidím urputný boj o směr pohybu ceny.

Aktuální situace na 1D TF akcií Tesla

Struktura trhu s akciemi Tesla spíše připomíná písmeno V, kdy již od poloviny dubna můžeme sledovat, že trh krapet skomírá. Pozitivní setrvačnost prostě přišla o svou dosavadní sílu, ale i tak je tu jakási snaha to šoupnout nahoru. Volatilita je stejně jako u předešlého trhu znatelná, z čehož můžeme vyvozovat i fakt, že emoce na trhu pořád převládají.

Cena byla na konci minulého měsíce velmi blízko svému historickému maximu, ale pak proběhl silný výprodej, po kterém ten nákupní tlak už není tak znatelný. Dovolil bych si tvrdit, že býci to u úrovně 835 USD tak nějak vzdávají a nevěří si pushnout to výš. Sice ta data nemám, ale hádám, že likvidita nad tímto cenovým levelem bude značná. Proto to tak jednoduše pushnout nelze.

Indikátory

Při pohledu na RSI byl ten výplach z konce dubna logický, protože jsme tu již měli prodejní signál v podobě medvědí divergence. Trh signál akorát poslechl. Divergence ale nebyla natolik významná, aby cenu poslala vyloženě do pekel. Křivka indikátoru mírně klesá a je velmi blízko od hraničních 70 bodů, takže uvidíme, zda se povede to pushnout výš. Jestli křivka nebude opakovaně schopna se protlačit hluboko do překoupených hodnot, tak je to samozřejmě dost bearish signál. Na MACD bylo hodně dlouho bullish momentum, což se nakonec změnilo před pár dny překřížením křivek indikátoru. Stoch RSI akorát potvrzuje, že se spíše prosadilo negativní momentum.

Závěr

Je nezpochybnitelným faktem, že akciové trhy to momentum up významně ztrácejí. Ovšem paradoxem je, že i tak se to jakžtakž drží a i při mohutnějších výprodejích dojde k obratu. Jsem docela zvědavý, jak dlouho to v tomto stavu vydrží, protože není možné, aby trhy fungovaly tímto způsobem do nekonečna.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.3 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img