03.05.20 Technická analýza akcií AMD a Google – Začali jsme klesat, konec nekonečného růstu na akciích?

0
(0)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

V dnešní analýze se podíváme na trhy s akciemi Advanced Micro Devices (AMD) a Google (Alphabet). V mé poslední analýze na akciové trhy jsem se zamýšlel nad možností, že globální trh s akciemi poroste na nová maxima. Ale že je potřeba počkat, až se začne postupně projevovat vliv nových dat z ekonomických reportů firem za minulý kvartál.

Někde to s trhy moc nehnulo, jinde naopak dost. Upřímně, na důkladné prostudování fundamentu není moc čas, takže skutečně jenom odhaduji, že ta čísla byla víceméně průměrná. Respektive, zakládám to i na price action z posledních několika dní.

Aktuální situace na 1D TF akcií společnosti AMD

Jak to na první pohled vypadá, tak máme v grafu v podstatě double top. Což je extrémně bearish struktura a pokud se struktura potvrdí, tak to může cenu poslat do pekel. A aby k potvrzení došlo, tak se musí pokořit low kulatého dna. Každopádně, price action z tohoto týdne moc přívětivý nebyl a vlastně to vypadá, že býci ztratili šťávu. Supportu na S/R úrovni při pátečním otevření marketu okamžitě padl a cena pokračovala v poklesu. A přitom při prvním velkém výprodeji hladina podpory vcelku efektivně propad zastavila. No, nakonec to nestačilo.

Takže jsme tu měli dva faktory s negativním vlivem. Ten první jest, že kurz nedokázal překonat předešlé high z února a ten druhý, že ekonomický report byl v podstatě průměrný. Logicky vzato je teď pád na hubu pochopitelný. Lze počítat s tím, že zítra po otevření trhu spadne cena na další S/R level 47,99 USD. Takže brzo uvidíme reakci na další důležité úrovni. Všimněte si, s jakou vervou ale cena klesá. Je to sice pomalejší, než tomu bylo v únoru, ale i tak to není zrovna hlemýždím tempem. Jestli si aktuální setrvačnost udrží sílu, tak jsme na lokálním low coby dup.

Indikátory

Na indikátoru RSI je důležité si všimnout, že křivka indikátoru nebyla schopná překonat hraničních 70 bodů. Což je taktéž dost bearish signál. Na indikátoru MACD máme bearish cross, který definitivně potvrdil překlopení setrvačnosti.

Aktuální situace na 1D TF akcií společnosti Google

analýza google

Na trhu s akciemi Google je struktura trhu dost odlišná. Propad byl daleko tvrdší než na AMD a následně se tuto ztrátu povedlo během růstu zasaturotvat pouze tak ze dvou třetin. No, struktura růstu moc pozitivně nevypadá, spíše bych si to dovolil pouze identifikovat jako klid před dalším těžkým propadem. Co se týče bear volume z 28. a 29. dubna, tak to zcela zastínilo bull volume z posledních několika týdnů. Lokální maximum máme tedy na S/R úrovni 1 362 USD/akcie a v současnosti je kurz u hladiny 1 315 USD.

Co se týče nějaké prognózy, tak se uvidí, zda dojde k překonání aktuálního supportu. Poté je vlastně na řadě spodní linie zakreslené grafické struktury. Jestli i ta padne, tak bychom to klidně mohli brát jako ukončení dosavadního růstu ceny.

Indikátory

Křivka RSI ani hraniční oblast 70 bodů neotestovala. Jestli se momentum definitivně překlopí, tak je to hodně špatné znamení. Na MACD indikátoru (z křivek) je setrvačnost i nadále pozitivní, ale histogram indikátoru ukazuje, že trend svoji sílu ztrácí.

Závěr

Máme tu konečně začátek toho dlouho avizovaného pádu? Zatím to tak vypadá. Jde tu znát rostoucí váhání a nákupní tlak pokračuje v soustavném poklesu. Makro data jsou horší a horší a někdy na to ty trhy prostě zareagovat musí. Bude samozřejmě dost záležet na stimulech centrálních bank, ale ty prostě nemohou vykoupit celý trh.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img