24.04.20 Technická analýza akcií AMD a Tesla – Konec dubna se blíží a na akciích je první větší výprodej

0
(0)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Konečně na akciovém trhu došlo k prvnímu výprodeji. Není to sice zatím nijak mimořádné, ale po více jak měsíčním růstu tu vidíme první zaváhání. V rámci dnešní analýzy se tedy podíváme na trhy akcií AMD a Tesla, kde si právě to zaváhání ukážeme.

Jestli sledujete moje analýzy na akciové trhy pravidelně, tak víte, že se pořád držím toho názoru, že nakonec dojde k tržní rotaci. Zatím to tak moc nevypadá, ale to jediné dává smysl. Rozvahy centrálních bank významně vzrostly a dodávají tedy do trhů tolik likvidity, že to těm trhům určitě pomáhá. Ale osobně si nemyslím, že kurzový růst z posledního měsíce je hlavně díky uvolněnější monetární politice.

Aktuální situace na 1D TF akcií společnosti AMD

Cena akcií AMD se vyšplhala do těsné blízkosti historického maxima z 19. února, takže z technického hlediska máme vlastně nižší vrchol. Trh zde evidentně zaváhal a to bych řekl, že vcelku zbytečně. Respektive, technicky vzato býci mohli v pohodě ATH hladinu pokořit, protože trh není nějak přepálený a ta setrvačnost up tomu nechyběla. Nicméně, ten prodejní tlak se zde prostě zvýšil a následoval výprodej k S/R hladině 52,53 USD.

Zde se cena zase odrazila a je v blízkosti cenové hladiny, kde před pár dny rychlý propad začal. Nakupující evidentně zaváhali, což je aktuálně důležitý aspekt trhu. Vlastně tím nakupující ukázali, že nejsou zrovna s to udělat nové ATH. A to by mohl být problém. Neznamená to automaticky, že musíme na další low, ale obecně velká červená svíce s většími objemy nedělá v grafu zrovna pěkný dojem.

Indikátory

Že bylo to zaváhání zbytečné dobře reflektuje RSI indikátor, protože křivka se nevyšplhala ani k 70 bodům, když výprodej začal. Jak už jsem mnohokrát řekl, tak úroveň 70 bodů je sama o sobě rezistence a jestli to býci nad nepushnou, tak žádný bull run nebude. Indikátor MACD akorát reflektuje to zaváhání jako oslabení setrvačnosti.

Aktuální situace na 1D TF akcií Tesla

Nyní se podíváme na graf s akciemi Tesla, kde k výprodeji taktéž došlo, ale mnohem dříve, než u v blízkosti ATH hodnoty. Jak jste si i určitě všimli, tak identifikovat správně S/R hladiny na tomto trhu je docela problém. Proto některé zaznačení hladiny raději berte s rezervou.

Každopádně, kurz akcií Tesla se stále drží u hladiny 733 USD a když vezmu v potaz price action z posledních asi deseti dní, tak je znát kolem této úrovně zaváhání. Ovšem zase to automaticky neznamená, že je to konečná. Můžeme to ale brát jako varování, že nakupujícím dochází dech.

Indikátory

U tohoto trhu se dá říci, že křivka RSI se hraničních 70 bodů dotkla a pak hned klesla. Což vlastně můžeme taktéž brát jako odraz od rezistence. Jestli by měl bull run pokračovat, tak je samozřejmě běžnou součástí, že hodnoty RSI se pohybují v překoupené části indikátoru. Co se týče MACD, tak od bearish crossu je docela daleko, ale pozitivní setrvačnost viditelně zeslábla.

Závěr

Velmi rychle se blíží konec finančního roku a s tím budeme mít většinu ekonomických reportů, díky čemuž získáme lepší náhled na mikroekonomickou situaci jednotlivých společností. Zároveň se ukáže, jak na nová data trhy zareagují, což bude ovšem záležet i na tom, jak moc společnosti byly ovlivněné aktuální krizí covidu. Ono očekávání investorů asi není úplně valné, takže značná část z nich raději prodala, aby měli jistotu zisku.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img