07.06.20 Technická analýza ETC/USD a LTC/USD – Žalostná situace

0
(0)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako jsou Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Více jak čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat fundamentální analýzu. Zaobírám se makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Máme už týden od poslední analýzy na Ethereum classic (ETC) a Litecoin (LTC) a tehdy jsme měli těsně před tím posledním výprodejem, který nastal hned druhý den na to. Ta situace na trzích s altcoiny je momentálně taková nemastná, neslaná, prostě fádní.

Nic moc se neděje, objemy jsou žalostné a mám tak trochu pocit, že to „pojde“. Je konec týdne a právě při weekly close je docela běžné, že dojde k většímu pohybu. Obávám se ale, že to nebude zrovna příznivý pohyb, protože ta price action z toho týdne je bídná a cítím z toho beznaděj.

Aktuální situace na 4H TF LTC/USD

Než k samotnému výprodeji došlo, tak byla cena Litecoinu nad S/R hladinou 48,37 USD a  po tom sešupu se nám dostala až po S/R level 45,82 USD. Následoval mírný růst ceny do blízkosti S/R levelu 48,37 USD a pak zase mírný sestup k S/R hladině 48,82 USD. Takže, jak jsem říkal, prostě bída a nic moc.

Co mě ale nejvíce trápí, je podoba tržní struktury, která se tvoří od konce března až do dnešních dní. Nemůžu si pomoci, ale připomíná mi to v tomto případě bearish pattern Head & Shoulders. Do grafu jsem samozřejmě označil ramena, hlavu a samotnou neckline této struktury.

Co se týče objemů u jednotlivých fraktálů v blízkosti právě té hlavy a ramen, tak bych řekl, že z tohoto hlediska je útvar před námi validní. No, pokud útvaru medvědi využijí a povede se jim breakdown skrze neckline, tak je target dost hluboko – přibližně 33 USD. Pokud aktuální support na levelu 45,82 USD nevydrží, tak pravděpodobně dojde k vyklesání až po zmiňovanou neckline.

Indikátory

Z pohledu indikátoru RSI to zas tak špatně nevypadá, protože hodnoty indikátoru jsou spíše ve vyšších hladinách. Nicméně žádná sláva to není. Co se týče indikátoru MACD, tak ten v poslední době generuje dost často falešné signály, takže bych na něj nedal.

Aktuální situace na 4H TF ETC/USD

Na trhu s ETC byla ta situace o trochu bizarnější, protože před tím výprodejem z 2. června došlo ještě k jednomu většímu výprodeji, jenž má počátek u S/R levelu 7,424 USD. Tento trh tedy dostal v krátkém čase dvě nakládačky za sebou. Ovšem na druhou stranu support v levelu 6,731 USD oba zásahy zvládl a nepustil cenu níže.

Nicméně od té doby kurz nad touto úrovní pobývá a býkům se tak nepovedlo trh nikam posunout. Jak sami můžete z grafu vidět, tak kurz se pohybuje v krátkodobém uptrendovém kanále a v současnosti je u spodní hrany vymezeného rozpětí ceny.

Brzy bychom už měli vědět, zda kanál opravdu vydrží a cena se tak bude pohybovat i nadále v zadaném směru. Co se týče samotné struktury trhu, tak v grafu je bezpochyby potenciální double top. Ovšem k potvrzení potřebujeme propad až pod nějakých 5,56 USD a k tomu je ještě hodně daleko.

Indikátory

Co se týče RSI, tak tady je ta situace krapet horší, než na trhu s Litecoinem. Rozhodně je tu tendence to držet nahoře, ale žádná sláva to prostě není. Uvidíme, kam křivka tohoto indikátoru ve finále klesne. MACD mi příjde dost chaotické. Došlo čerstvě k bullish crossu, ale je tu obrovské riziko, že dojde hned k zneplatnění signálu bearish crossem.

Závěr

Jak už jsem říkal, tak mně to dost smrdí pádem. Hlavně ta struktura na trhu s Litecoinem (LTC) se mi vůbec nezamlouvá. Na Ethereum classic mi to přijde o něco lepší a to hlavně kvůli tomu uptrendovému kanálu.

Jestli kurz dokáže vydržet dostatečně dlouho vně, tak si nelze stěžovat. Na druhou stranu je tu potenciální double top struktura. Jako vždy dost záleží na Bitcoinu (BTC), který teď bohužel pár dní taky nic nedělá.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: