01.06.20 Technická analýza ETC/USD a LTC/USD – Altcoiny bojují o navázání na středněobý uptrend!

0
(0)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Dnes jsem docela dlouho přemýšlel, na jaké trhy tu analýzu udělat, a nakonec jsem se rozhodl pro Ethereum Classic (ETC) a Litecoin (LTC). Oba trhy jsou si svojí krátkodobou strukturou docela podobné, takže proč ne. Hlavně poslední analýza na ETC byla v počátku tohoto roku, takže jsme tento coin ignorovali už docela dlouho. Je až neuvěřitelné, jak to letí, protože ještě měsíc a rok se nám půlí.

Nicméně, skončil máj a máme tu už červen, kdy každému vrcholí shon v práci, ve škole a vlastně všechny povinnosti, které máme. Tím chci říci z obecného hlediska to pro trhy znamená, že červen je vlastně jeden z těch měsíců, kdy můžeme očekávat velkou volatilitu.

Léto je většinou klidnější, i když bych úplně nezavrhoval i tu možnost, že může být červenec se srpnem divoký. Bude právě dost záležet na tom, jak se zakončí aktuální měsíc. Tím se snažím říci, že červen je hrozně důležitý, ač si to dle mého názoru většina lidí až tak neuvědomuje. Pokud se tedy během června trh někam konečně nepohne, tak si můžeme pak být „okurkovou“ sezónou jistí.

Aktuální situace na 4H TF LTC/USD

Trh s Litecoinem byl střednědobě uzamknutý v zakresleném klesajícím kanálu. Před pár dny se konečně povedl breakout, čímž se po technické stránce ta krátkodobá downtrendová struktura narušila. Po breakoutu se cena vyšplhala až k S/R levelu 48,37 USD, kde proběhlo zamítnutí.

Z následného poklesu se začalo klubat falling wedge, ale v noci se něco pokazilo a cena se z něj na okamžik vylila a pak zase vrátila. Je to teď dost na trní a cítím z toho určitou nervozitu. Hlavně trh s Bitcoinem se chová dost imbecilně, protože chvíli to vypadá jako dolů, pak zase otočka….a takhle pořád dokola.

Není divu, že altcoinový trh je taktéž tak chaotický. Každopádně, momentálně kurz konsoliduje u S/R levelu 45,82 USD. Co se týče toho samotného patternu, tak nevím, zda je ještě validní, vzhledem k tomu předešlému výprodeji. Ovšem ten samotný průraz z toho kanálu má velkou váhu a vlastně by to pro trh mělo znamenat, že ze střednědobého hlediska chce trh navázat na uptrend.

Indikátory

Co se týče RSI, tak tím atakováním S/R levelu 48,37 USD se povedlo křivce dostat do překoupených hodnot. Všimněte si, že po celou dobu, kdy kurz klesal v rámci kanálu, tak toho křivka RSI nebyla schopna. Což je nyní významný bullish signál. Na MACD máme čerstvě po bearish crossu, ale vzhledem k tomu, že aktuální support ještě drží, tak bych na to moc nedal.

Aktuální situace na 4H TF ETC/USD

Na trhu s Ethereum classic je taktéž krátkodobý downtrendový kanál. Akorát zde kurz pumpl ven o trochu dříve než na předešlém trhu. Lokální vrchol se máme na S/R levelu 7,424 USD a v podstatě se tím jenom hladina potvrdila jako důležitá rezistence. Neboť začátkem minulého měsíce se nám tam vrchol udělal taktéž, skončilo to třítýdenním poklesem.

Nyní by se mohlo zdát, že dohází z krátkodobého hlediska k překlopení trendu, ale napřed potřebujeme právě pokořit S/R level 7,424 USD. Zkrátka, potřebujeme vyšší high. V současnosti je nejdůležitější ta zakreslená trendovka s počátkem z 10. května. Spolu s řečeným S/R levelem je to to jediné, co je v grafu nutné sledovat.

Indikátory

Když došlo k tomu zamítnutí u rezistence, tak na indikátoru RSI byla snaha přehoupnout se přes těch 70 bodů. Nepovedlo se a tak momentum udržuje sestupnou trajektorii. Na MACD je momentum taky zjevně negativní.

Závěr

Jak na Bitcoinu, tak i na altcoinech to vypadá, že se něco chystá. Takové Ethereum a IOTA si uptrend drží, ale ETC a Litecoin patří zrovna mezi ty mince, které se zatím pouze snaží navázat na růstovou trajektorii. Brzy se snad dozvíme, jak to dopadne, protože mohutný pohyb na hlavním trhu (BTC) je prostě na spadnutí.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: