30.05.20 Technická analýza BTC/USD – Bitcoin ve velkém trianglu před zásadním rozhodnutím?

5
(2)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Tak se zdá, že na trhu s Bitcoinem (BTC) se chystá k rozhodujícímu pohybu. U mé poslední analýzy jsme si ukázali, že kurz BTC je asi v závěru falling wedge, což se mi tehdy zdálo trošku podivné, protože kurz předtím prorazil střednědobou supportní trendovku.

No, byl jsem málo prozíravý a teď už je zcela jasné, že máme v grafu mohutnou pokračovací strukturu – symetrický trojúhelník. Tady není co řešit, neboť se skutečně zdá, že na trhu probíhá příprava na breakout. Nicméně, nikdy nic není zcela jisté a klidně nakonec cena může jít i tím špatným směrem.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

analýza BTC

Jak sami vidíte, tak průraz z falling wedge byl pěkně impulsivní a za velmi krátkou dobu dovedl kurz k té horní rezistenční trendovce, která je zároveň stranou trianglu. Ten sklon růstu byl až příliš strmý, takže dlouho nevydržel a měli jsme hned po dotyku menší výprodej.

Ta trojúhelníková struktura je jako z učebnice a lze ji i tedy identifikovat jako ABCDE strukturu. Pokud bychom se těch vln měli držet, tak před samotným breakoutem by měla cena ještě jednou dropnout ke spodní hraně patternu. Byla by to i obrovská výhoda, protože je to ideální vstup s úzce nastavitelným stop lossem.

Nicméně, je třeba upozornit, že tohle jsem měl před sebou už mnohokrát a k breakoutu skutečně stačí pouze dotyk v bodě (D). Všimněte si i toho, že medvědi na ten menší výprodej ani nenavázali a hned cenu nakupující vypushovalo zpátky ke hraně.

Rezistenční pásmo

Nesmíme ale zapomínat na to, že rezistenční pásmo 9 934 USD – 10 481 USD je i nadále platnou překážkou. Na druhou stranu můžeme považovat aktuálně tvořící pattern za jakýsi nástroj vytvořený speciálně na průlom tohoto odporu. Jenže ani to není žádná záruka, že to bude úspěšné.

Jestli kurz směrem nahoru prorazí, tak stačí pouze sledovat reakci kurzu právě na řečené pásmo. Když se vše bude vyvíjet hladce a cena tím prolítne snadno, tak bych si dovolit tvrdit, že celková situace na trhu zažije velkou změnu k lepšímu.

Indikátory

Pro trh hraničních 70 bodů evidentně funguje jako rezistence, neboť zde došlo k zamítnutí. Je tedy opravdu možné, že to momentum teď bude spíše negativní, čímž by se potvrdilo avizo ohledně ještě jednoho dotyku (E).

Z MACD je zase poznat, že je to teď docela boj, protože jen těsně nedošlo k bearish crossu, čímž se setrvačnost překlopila. Ovšem to neznamená, že k tomu ještě během několika hodin nedojde.

Závěr

Je naprosto jisté, že trh chystá velký pohyb, protože z takových patternů ani nic jiného vzejít nemůže. Vzhledem k tomu, že je v samotném útvaru ještě docela dost prostoru, tak se kurz vně může pohybovat i klidně celý následující týden. Maximálně nějakých deset dní.

Já osobně doufám, že k dotyku (E) ještě dojde, protože to považuji za vynikající příležitost pro vstup. Když by se náhodou něco pokazilo, tak je díky tomu i možné stop loss nastavit úzce a tím pádem je poměr win/loss těžce na mé straně.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: