11.01.20 Technická analýza Ethereum classic – ETC předvadí parádní jízdu!

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • TradingView vydal novou funkci pro Bitcoin • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Sun: FUD spojený se strachem z dvojitého utracení BTC poslal cenu pod 30 000 USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během včerejška v kryptosvětě. TRHY Kryptotrh ztratil během několika dní téměř...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Technické analýze finančních trhů a psaní populárně-naučných článku do ekonomie se aktuálně věnuji jen jako přivýdělku ke studiu. Úspěšně jsem absolvoval bakalářské studium z oboru Regionální rozvoj a správa na FRRMS MendelU. V šoučasnosti mám čerstvě po úspěšném dokončení magisterského studia téhož oboru, ale na ESF MUNI. Můj obor studia tedy nebyly finanční trhy, ale ekonomie blahobytu. I přesto se chci raději věnovat analýze finančních trhů a to na full time, kde mohu využít i své znalosti z ekonomie, které mám díky studiu svého oboru. Ve volném čase se věnuji studiu historie, politické filosofie apod.

Poslední analýza na Ethereum classic (ETC) byla 6. prosince, takže od té doby uběhlo mraky času. Musím podotknout, že situace se za těch skoro pět týdnů dost změnila a price od 18. prosince mě na tomto trhu dost překvapuje. Proč? Protože ETC udělalo od té doby neuvěřitelných 65 %, což je samo o sobě u tohoto coinu dost nevídané. Už ke konci prosince jsem si všiml, že price action se na ETC dost vymyká tomu, co lze vidět na jiných altech.

Mělo to sílu, agresivitu a akceschopné momentum. A tahle situace přetrvává i do těchto dnů, kdy za posledních 24 hodin máme zisk na ETC přes 10 %. Radost můžeme mít i z objemů, které sice nejsou nijak ohromné, ale jde z toho vidět, že nákupní tlak postupně sílí. Což je přesně to, co jsem v průběhu ledna očekával a mám radost z toho, že se to pomalu naplňuje. A jestli bude tento price action i nadále pokračovat, tak máme jistotu, že se zase trend obrací tím správným směrem.

Aktuální situace na 4H TF ETC/USD

etc

Dovolte mi zase navázat na můj poslední přísěvek z 6. prosince, kdy byl kurz ještě v rámci pokračovacího trojúhelníku a průraz spodní hrany automaticky znamenal propad až k dalšímu supportu v cenovém levelu 3.45 USD. Všimněte si, že průraz z tohoto trianglu nebyl až zas tak zcela jasný a chvíli to vypadalo, že trh ani na průraz spodní hrany nezareaguje. No, ukázalo se, že větší váhu mělo pro trh proražení hranice podpory v cenové úrovni 3.72 USD. Následující vývoj byl takový, že cena se propadla k úrovni 3.45 USD a zde zkonsolidovala. Zároveň to bylo i dost pravděpodobné místo pro odraz, takže alespoň s krátkým retracementem se počítalo.

Obdivuhodný price action

Když došlo k odrazu od této úrovně, tak se asi nedalo hned očekávat, že z toho bude něco většího. Nicméně, už od začátku to mělo sílu a netrvalo dlouho, než se trhu podařilo překonat hned dvě rezistence bez extra velkých problémů. I když, jak můžeme vidět, tak rezistenční úroveň 4.167 USD se jen tak nedala a vyšlo to až vlastně na druhý pokus.

Další hranice odporu 4.443 USD padla hned a další na řadě byla 4.767 USD, která už pro trh znamenala problém, neboť zde bylo vícero neúspěšných breakoutů ve velmi krátkém časovém intervalu. Logickým důsledkem tedy bylo, že nákupující to vzdali a kurz začal rychle klesat. Nicméně, propad se zastavil o teď již support v úrovni 4.167 USD a netrvalo dlouho, než proběhl zase odraz up.

Vyšší high

Momentum bylo tentokrát tak silné, že rezistence 4.767 USD padla prakticky okamžitě. Když následně kurz pokračoval až k úrovni 5.3 USD, tak jsem měl docela velké pochybnosti, zda se trhu podaří tuto klíčovou rezistenci prorazit bez větších okolků. Klíčová je právě proto, že zde skončil poslední retracement ze začátku listopadu a byla to tedy úroveň posledního high.

Trh s ETC nakonec potvrdil svoji sílu průrazem a tím se nám udělalo vyšší high a to po strašně extrémní době, čímž se ta půlroční klesající struktura začíná bortit. Momentálně cena konsoliduje u úrovně 5.566 USD a je dost pravděpodobné, že se bude brzy v růstu ceny pokračovat. Nicméně, další úroveň 5.862 USD už bude tvrdým oříškem a je tu z toho důvodu vysoká pravděpodobnost, že zde dojde k zamítnutí postupu.

Indikátory

Tak z RSI můžeme seznat, že je trh v posledních pár týdnech docela silný. Křivka RSI se vlastně většínu času drží ve vyšších hladinách a dokonce se už několikrát podařilo překonat hranici 70 bodů, což je samo o sobě dobrou zprávou. Na druhou stranu se nad toutou úrovní křivka nikdy moc dlouho neohřeje. No, ti všímavější z vás určitě zaregistrovali, že tu máme už první medvědí divergenci, ale je tak malinkatá, že ji zatím nemusíme vůbec brát vážně. Co se týče MACD, tak zde je vidět, že momentum sílí a sílí. Stochastic RSI taky vypadá docela dobře.

Závěr

Ethereum classic udělalo v posledních třech týdnech opravdu pořádný kus práce a nemyslím si, že by se tentokrát jednalo o běžný retracement, kterých jsme tu měli v dohledné minulosti už pěknou řadu. Zas na druhou stranu nemůžeme s jistotou říci, že je ten půlroční pokles, jenž jakoby trval už věčnost, u konce.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře