06.12.19 Technická analýza Ethereum classic – ETC se připravuje na další pokles

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Bitcoin letos překonal všechna aktiva • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Bitcoin udržel 13 000 USD a roste • Paul Tudor Jones: Kupovat Bitcoin je jako investovat do akcií Apple  • a...

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého víkendu v kryptosvětě.  TRHY Cena Bitcoinu se v rozpětí...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Technické analýze finančních trhů a psaní populárně-naučných článku do ekonomie se aktuálně věnuji jen jako přivýdělku ke studiu. Úspěšně jsem absolvoval bakalářské studium z oboru Regionální rozvoj a správa na FRRMS MendelU. V šoučasnosti mám čerstvě po úspěšném dokončení magisterského studia téhož oboru, ale na ESF MUNI. Můj obor studia tedy nebyly finanční trhy, ale ekonomie blahobytu. I přesto se chci raději věnovat analýze finančních trhů a to na full time, kde mohu využít i své znalosti z ekonomie, které mám díky studiu svého oboru. Ve volném čase se věnuji studiu historie, politické filosofie apod.

Tak máme další den a s tím další analýzu na jeden vybraný coin. Od poslední analýzy na Ethereum classic (ETC) uběhl již skoro měsíc, tak je dnes žhavým kandidátem. U ETC se zdá, že je situace trochu jiná. než u dalších coinů, protože to spíše vypadá na přípravu před dalším poklesem. Vlastně tím můžeme ríci, že je ETC teď hodně slabý coin a od toho velkého poklesu toho moc nepředvedl. V podstatě se jedná pouze o konsolidaci, která zformovala další útvar, ze kterého budeme vycházet. Nicméně, jak už jsem včera psal při analýze na BNB, tak trhy jsou teď dost nečitelné. Tedy, čitelné jsou, ale chovají se dost nepředvídatelně, což v posledních několika týdnech lze zpozorovat.

Aktuální situace na 4H TF ETC/USD

etc

Pokles z channelu

Tak abych teď poctivě navázal na minulou analýzu, tak tehdy se ještě kurz nacházel vně zakresleného trendového kanálu. Bohužel, kurz se vně kanálu zrovna dlouho neohřál a vzápětí po poslední analýze se kurz vylil. Což odstartovalo tu jízdu po skluzavce směrem dolů. Na supportech jako jsou úrovně 4.443 USD a 4.167 USD došlo k očekávané pozitivní reakci, ale už nebyla následována jakákoliv větší snaha o to, pokračovat v odrazu kurzu up. Momentum se prostě za chvíli zase otočilo dolů. Propad se tedy zastavil až kolem ceny 3.6 USD, kde se nám vytvořila reverzní sívčka hammer. Tady je paradoxem, že objemy nejsou u hammeru nic moc, ale stejně další menší pokles nesletěl níže než právě tato svíce. Je to taková zajímavost v kontrastu s jinými coiny, kde byla ta situace právě opačná.

Triangl

Jak jsem již řekl v úvodu, tak v grafu se nám vytvořil pokračovací trojúhelník, ze kterého budeme vycházet. Nejvýš se zatím kurz dostal k úrovni 4.167 USD, takže zatím žádná sláva a můžeme konstatovat, že ETC je dost slabota. No, kurz se zatím drží vně útvaru, ale ten není tak velký a prostoru už tedy moc není. Do nějakých šesti dnů by mělo dojít k průrazu a vzhledem k povaze patternu, by to mělo být spíše dolů. Jenomže, jak jsem již několikrát zmiňoval, tak trhy jsou teď dost nevyzpytatelné a očekávám zase nějaký podraz.

Po technické stránce to na ETC vypadá dolů, ale vzhledem k událostem minulým, bych se nedivil, kdyby najednou BTC pumplo a tedy popotáhlo i alty. Mně prostě příjde ta situace teď dost schizofrenní a skoro jako by si někdo hrál někde s čudlíkem. Vraťme se ale zase k ETC, kdy při breakdownu z trianglu dojde minimálně k propadu ceny do úrovně 3.45 USD. Což by znamenalo další významnou ztrátu pro tento coin, který už tak ztratil kolem 30 % za posledních pár týdnů.

Indikátory

No, z indikátorů můžeme seznat, že to opravdu žádná hitparáda není. Z RSI vyplývá, že trh nemá ani snahu to pošopnout někam výše. Vytvořil se akorát prostor pro to, aby cena mohla slítnout zase níže. U MACD máme po bullish crossu, ale zatím to nemá vůbec sílu. U Stochastic RSI právě křivky doputovaly do překoupené části indikátoru.

Závěr

Je třeba zmínit, že při každém sledování grafů s trhy jednotlivých altcoinů je třeba brát v potaz i graf s Bitcoinem. Pokud je kurz v bullish patternu na obou trzích, tak je to super. Zatímco, když je to třeba v rozporu, tak je třeba dávat pozor. Na takovém BNB je totiž rostoucí triangl, ale u BTC to zrovna slavně teď nevypadá. Naopak, u ETC se zdá, že se trh chystá na další pokles a stav trhu s Bitcoinem tomu dává ještě větší váhu. Bohužel tedy, ETC teď slavné zítřky moc nevěštím. Navíc, nejsme tak daleko od hladiny 3.45 USD, což je již blízko minima z minulého roku.

Co číst dále?

05.12.19 Technická analýza BNB/USD – trhy nás opakovaně zrazují

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře