10.11.19 Technická analýza Ethereum classic – zatím nerozhodně

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Litecoin díky PayPalu vzrostl o více než 10 % • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Hot news] PayPal nabídne kryptoplatby od roku 2021

Podle několika nově zveřejněných zpráv PayPal ve středu oznámil svůj vstup na trh kryptoměn. Zákazníci PayPal budou moci pomocí...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Technické analýze finančních trhů a psaní populárně-naučných článku do ekonomie se aktuálně věnuji jen jako přivýdělku ke studiu. Úspěšně jsem absolvoval bakalářské studium z oboru Regionální rozvoj a správa na FRRMS MendelU. V šoučasnosti mám čerstvě po úspěšném dokončení magisterského studia téhož oboru, ale na ESF MUNI. Můj obor studia tedy nebyly finanční trhy, ale ekonomie blahobytu. I přesto se chci raději věnovat analýze finančních trhů a to na full time, kde mohu využít i své znalosti z ekonomie, které mám díky studiu svého oboru. Ve volném čase se věnuji studiu historie, politické filosofie apod.

Čas letí a my máme už za sebou celý měsíc od poslední analýzy na Ethereum classic (ETC), kde je situace zatím dost nerozhodná. Vzhledem k tomu, co lze na grafu vidět, tak jsou velmi krátkodobé pohyby vcelku očekávatelné. Proč? Čtěte dále a hned se to dozvíte.

Situace na trhu

Můj celkový dojem z ETC není zrovna valný, neboť se zde zde od konce září nic moc velkého nezměnilo. Tedy, tím myslím, že se trh neustále plácá ve stejných cenových úrovních. Volatilita je totiž docela velká a v průběhu času se tu pořád něco děje. Teď pojďme na samotný graf.

Aktuální situace na 4H TF ETC/USD

analýza ETC

Sezóna malých trendových kanálů

Tak co se od posledně změnilo? Minule jsme měli čerstvě po breakoutu z toho trianglu, který můžete vidět v grafu. Pak jsem avizoval, že bychom klidně po krátké přestávce mohli pokračovat v pumpě dále, ale jedině když to Bitcoin dovolí. Teď už víme, že nedovolil a proto další vývoj ceny pokračoval tím špatným a nežádoucím směrem. Což musí spoustu investorů rozčilovat, protože je to obyčejné Pump & Dump. Správně by technicky po takovém silném impulsním pohybu mělo přijít pokračování. Tady to ale sporadicky začalo oslabovat. To je právě jeden z důvodů, proč se tradiční investoři kryptoaktivům vyhýbají. Občas se tu nemáme čeho chytit.

To jsem ale trošku odbočil, takže se pojďme zase vrátit k grafu. Abych to zkrátil, tak trh začal prostě zase klesat a to v rámci zakresleného channelu, který dovedl kurz až po úroveň 4.167 USD, kde ke konci září došlo k odrazu. Nicméně, vytvořilo se nižší dno, než to poslední. Sice těsně, ale je tam a to není nikdy pěkné. V poslední zmíněné úrovni se ale směr kurzu zase obrátil a brzy začala velká pumpa, díky které ETC během pár hodin posílilo o cca 25 %. Díky tomu se samozřejmě trh vymanil z klesajícího kanálu. Další postup up byl rychle zamítnut a zanedlouho došlo k pullbacku a retestu horní hrany kanálu.

Úspěšný retest a pomalý postup na sever

Trh se díky tomu zase zmátořil a růst nabral rychlý spád, ale v podstatě ve stejné cenové úrovni to bylo zadušeno a cena kvůli tomu vyklesla k S/R levelu 4.767 USD. Níž už se trh nedostal a pomaličku se kurzu povedlo atakovat hranici 5.3 USD, to bylo zamítnuto zprvu docela tvrdě, ale za chvíli se o to býci pokusili znovu. Jenže neměli moc síly a nakonec se setrvačnost obrátila dolů, kdy k odrazu došlo v těsné blízkosti předposlední zmíněné úrovně. Díky poslednímu odrazu víme, že se vývoj kurzu drží v dalším malém channelu, ale teď je rostoucí.

Jestli se tedy kurz udrží vně, tak bychom měli pomaličku postup up, ale nic velkého se asi zatím očekávat nedá. Má to ale určitou výhodu, neboť když je trh uvnitř těchto patternů, tak se dají alespoň odhadovat krátkodobé pohyby. Nicméně, dokud se kurz nedostane ven, tak se asi ničeho moc velkého nedočkáme. Jestli tedy bude pokračovat vývoj uvnitř útvaru, tak můžeme očekávat atakování rezistence 5.3 USD a případně i na další úrovni 5.56 USD. V opačném případě je nejbližší support 4.76 USD.

Indikátory

Z RSI můžeme konstatovat, že trh má problém se vůbec dostat do překoupené části indikátoru, což je bearish faktor. Nyní jsme na 47 bodech, takže tu máme prostor pro případný pád. Na MACD je momentum negativní, ale slábne a díky tomu by se mohlo překlopit už během několika hodin. Co se týče Stochastic RSI, tak zde máme momentum čerstvě pozitivní.

Závěr

Při celkovém pohledu na graf je Ethereum classic docela nuda a bude nějakou dobu trvat, než se to změní. Zas na druhou stranu si trh drží poslední dva týdny stabilní vývoj bez nějakých dramatických výkyvů, což může být bráno jako pozitivum.

Co číst dále?

09.11.19 Technická analýza EOS/USD – další zamítnutí postupu up, co bude dále?

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře