05.12.19 Technická analýza BNB/USD – trhy nás opakovaně zrazují

0
(0)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Tak již uběhly asi dva týdny od poslední analýzy na burzovní coin BNB, takže je na čase se zase podívat, jak na tom je. Jestli sledujete situaci podrobněji, tak jistě víte, že se teď kryptotrhy chovají podivně a dost těžko se vůbec z čehokoliv teď dá vycházet. Já osobně považuji aktuánlí situaci na trzích za absolutně absurdní a mám toho docela plné zuby. Situace se tak dynamicky mění, že to, co vidím v grafu v 10:00, tak v 10:05 již vůbec neplatí. A především pevně doufám, že tahle situace už tu dlouho nebude, protože se fakt cokoliv těžko z grafu vyvozuje.

Na druhou se zase něco děje a nemáme úplné mrtvo, které je samozřejmě taky ubíjející. No, pojďme už tedy na samotný graf.

Aktuální situace na 4H TF BNB/USD

analýza bnb

Po propadu rostoucí triangl?

Nyní pojďme navázat na předešlou analýzu, kdy byla zrovna cena u support v levelu 15.08 USD. V té chvíli už bylo po dost velkém propadu a očekávalo se, že snad brzy dojde alespoň ke krátkému retracementu. No, na první dobrou se zdálo, že už to tu je, ale setrvačnost se brzy várazně zase změnila. Což jsme mohli vidět i na dalších coinech jako je třeba BSV. No, trh to tak chtěl, takže nastal ještě jeden krátký pokles, který se zastavil v těsné blízkosti dalšího supportu v úrovni 13.74 USD.

Odraz byl rychlý, ale ne velký. Nicméně, stačilo to na to, aby to kurz vyhnalo nad předchozí úroveň. V tuto chvíli už bylo jasné, že bude korekce předchozího poklesu. Abych ještě nezapomněl jednu důležitou věc a tou je fakt, že se jenom těsně udělalo nové roční minimum.

Vizuálně to vypadá jako double bottom, ale osobně bych to za něj nepovažoval. Pokračujme ale dále a jak je vidno, tak úroveň 15.08 USD stále moc hezky drží. Knoty sice vedou níže, ale podstatné je, že close svíček je povětšinou na supportu. V grafu máme zakreslený bullish pattern rosotucí triangl, ve kterém se právě trh nachází. Což je právě taková vlaštovka naděje, že předchozí pokles nebude hned jen tak pokračovat. Pattern je totiž v podstatě projekcí toho, že býci mají čím dál větší sílu.

Dokud ale nedojde k breakoutu z útvaru, tak nic není jisté. Obzvláště není nic jisté v tomto trhu, kde se situace tak dynamicky mění. Když se ale budeme držet toho, co teď vidíme, tak target z trianglu je cca 18 USD. Bude dost záležet na tom, v jaké části k průrazu dojde.

Indikátory

No, na RSI je prostor na obě dvě strany, protože indikátor je v prostředních hodnotách. Co se týče MACD, tak zde je momentum pozitivní, ale nemá sílu. Hlavně z povahy patternu se křivky indikátoru dost kroutí a nejsou zrovna moc relevantní. Tedy, jen do té doby, kdy nedodje k breakoutu a bullish crossu zároveň. Stochastic RSI nemá cenu ani nijak komentovat, protože nám teď moc nepomůže.

Závěr

Tak jaká je teď celková situace? No, zrovna u BNB pořád dobrá, protože minimum z konce minulého roku je asi na 4 USD a nedokážu si představit, co by se muselo stát, aby to spadlo tak hluboko z aktuální ceny. U Binance coinu se tedy budeme moci smířit s tím, že roční svíce bude mít close nad tou z minulého roku. Což je super a budeme potom moci s jisototu trdit, že jsme stále v uptrendu. Sice oslabeném, ale v uptrendu, který má dno z prosince roku 2018. Každopádně, jsem zvědavý, co se ještě do konce roku stane, protože některé coiny to tak úplně jisté nemají a jeden větší výplach by pro ně znamenal pokoření minima z minulého roku. Alespoň pro BNB to neplatí.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: