02.12.19 Technická analýza BSV/USD – po propadu krátky retracement a zase klesáme

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Platební gigant Visa se připojuje ke stablecoinu USDC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Aktivní bitcoinové adresy dosáhly v listopadu maxima • Libra od Facebooku se přejmenovala na Diem • a další zprávy

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. Chcete si nakoupit kryptoměny, nebo...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Technické analýze finančních trhů a psaní populárně-naučných článku do ekonomie se aktuálně věnuji jen jako přivýdělku ke studiu. Úspěšně jsem absolvoval bakalářské studium z oboru Regionální rozvoj a správa na FRRMS MendelU. V šoučasnosti mám čerstvě po úspěšném dokončení magisterského studia téhož oboru, ale na ESF MUNI. Můj obor studia tedy nebyly finanční trhy, ale ekonomie blahobytu. I přesto se chci raději věnovat analýze finančních trhů a to na full time, kde mohu využít i své znalosti z ekonomie, které mám díky studiu svého oboru. Ve volném čase se věnuji studiu historie, politické filosofie apod.

Situace na Bitcoin SV byla ještě v době minulé analýzy vcelku postačujicí. Kurz se nacházel skoro v závěru bullish patternu falling wedge, čímž byla umocněna myšlenka, že se trh chystá na větší pohyb up. Přecejenom, měli jsme v říjnu moc pěkný odraz a všichni si přáli, aby to brzo pokračovalo. No, teď víme, že vytoužený scénář moc nevyšel a po silnějším propadu máme už i krátký retracement. Po retracementu následoval další pokles, který v podstatě trvá do těchto chvil a zatím se nezdá, že by se to mělo nějak změnit.

Bohužel, říjnový růst se zatím nedá považovat za nic jiného, než jednorázovou záležitost. Což je samozřejmě obrovská škoda, neboť jsme chtěli vstupovat do dalšího roku s pěkně velkou zelenou roční svící v grafu.

Aktuální situace na 4H TF BSV/USD

analýza BSV

Propad z falling wedge

Jak již bylo v úvodu řečeno, tak kurz se po relativně dlouhou dobu pohyboval v rámci bullish patternu falling wedge. Vzhledem k tomu, že dávám patternům vlekou váhu, tak jsem usuzoval, že se jedná o přípravu pro pokračování toho, co započalo na konci října. Nicméně, Bitcoin začal klesat a BSV spolu s ním a proto se kurz z wedge vylil. V prvních několika hodinách byl pokles pouze po úroveň 112.76 USD. Trh se zde ale neohřál moc dlouho a sestup ceny byl až do další úrovně 94.398 USD. Až zde se trh začal více bránit a nepustil již cenu níže, což platí i do této chvíle.

Retracement

U této úrovně tedy započal retracement, který dovedl cenu po rezistenci v levelu 112.76 USD. Zde zase došlo k zamítnutí a návratu kurzu po předešlou hranici podpory. Zase proběhl odraz a trh brzy na to opětovně atakoval předešlou rezistenci. Nicméně, býci se stejně nedokázali s rezistencí poprat a tak následoval zase pokles. Tentokrát už ale byl menší, takže se býci pokusili o průraz daleko dříve. I tentokrát to nevyšlo, ale tento vývoj zformoval rostoucí triangl, což znamenalo, že nákupní tlak začíná převšovat ten prodejní. Bohužel, zase tu zaúřadoval Bitcoin, který se vydal na opačnou dráhu, takže smetl tuhle šanci, kterou mělo BSV.

Kurz se z trianglu vylil a targetem je zase úroveň 94.398 USD, kde retracement započal. Jakmile sem cena zase sestoupí, tak je tu šance na odraz. Pokud se ale budeme držet toho, že je trend od léta klesající, tak další zastávkou bude úroveň 81.591 USD. Poslední šancí je pak cenová úroveň 66.930 USD, ale jestli by padlo i tohle, tak máme další low a to je velký špatný. Na druhou stranu se jedná o silná pásma, takže by museli medvědi vynaložit hodně úsilí, aby to srazili. Nicméně, pokud začne BTC strmě zase padat, tak se automaticky sníží na BSV likvidita a bude o to lehčí tento trh pořádně vylít.

Indikátory

Z RSI indikátoru je patrné, že je momentum negativní a stále máme dost prostoru pro pád. Všimněte si, že se křivka indikátoru nedokázala dostat skrze hladinu 60 bodů. To je právě známka slabosti. Co se týče MACD, tak zde je bez debat momentum negativní a zatím neslábne. U Stochastic RSI jsou křivky docela dlouho v přeprodané části, ale zatím se nezdá, že by se to mělo překlopit. Pokus už tu byl, ale vzápětí to bylo zamítnuto.

Závěr

Na trhu s BSV se to docela tvářilo, že chce jít nahoru. Je to škoda, protože je na altcoinovém trhu pár coinů, které by šly up, ale vždycky to nakonec sundá Bitcoin. Někde to sundá více, někde méně. Jisté tedy je, že tržní sentiment je pořád dost špatný a prostě se čeká. Čeká se, co bude dále a zase to začíná být pěkná nuda. Holt, asi si budeme muset počkat na to, až BTC sjede ještě níže, kde bude poptávka daleko vyšší. Pak se možná dočkáme i nějaké velké otočky. Do té doby nečekejme nic velkého.

Co číst dále?

01.12.19 Technická analýza komodity zlato – probouzí se zlato zase k životu?

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře