29.05.20 Technická analýza ETH/USD a IOTA/USD – Máme tu skoro konec měsíce a Ethereum zase pumpuje

5
(3)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

K dnešnímu dni je to pět dní od poslední analýzy na Ethereum (ETH) a IOTA. A je na čase se na tyto trhy podívat znova, neboť si zaslouží pozornost aktuálním price action. Hlavně Ethereum jde zase rázně nahoru a dokonce se býkům povedl avizovaný breakout skrze neckline inverzního Head & shoulders.

A světe div se, neboť jsem si až teď všiml, že target z útvaru je na dlouhodobé rezistenční trendovce. Nemusím asi říkat, že její průraz by znamenal velký posun vpřed, ale na tohle si ještě chvíli počkáme. Co se týče MIOTy, tak kurz konsoliduje v docela velkém symetrickém trianglu, jež se vykresluje v grafu skoro měsíc.

Aktuální situace na 4H TF ETH/USD

Dnes můžeme s jistotou tvrdit, že to proražení trendovky z 26. května bylo naprosto falešné a je to docela škoda. Respektive, hodně lidem to muselo sepnout stop loss. Každopádně, včera Ethereum začalo solidně pumpovat a při té příležitosti se povedl breakout skrze neckline IH&S. Spolu s tím došlo k průrazu skrze S/R level 215,35 USD a růst ceny i poté pokračoval. A to až po hladinu 223,91 USD, kde byl postup pozastaven.

Target z patternu je až na 250 USD a jak sami vidíte, tak v této úrovni je i dlouhodobá rezistenční trendovka. Pro trh je teď velmi důležité, aby kurz trendovku otestoval. V konotaci na reakci kurzu totiž budeme mít jasno, co bude dál. V podstatě by se tu mohlo rozhodnout o tom, zda Ethereum zůstane v dlouhodobém downtrendu. Nebo naopak dojde k proražení trendovky a tím se spousta věcí změní.

Trh každopádně začíná být mírně přepálený (z pohledu tohoto TF), ale i tak se k trendovce cena ETH může vyšplhat i klidně během dvou týdnů. No, a dle výsledku pak můžeme uvažovat o dalších scénářích. Zatím tedy platí target a víc k price action asi není třeba víc co říci.

Indikátory

Jak jsem říkal, tak dle RSI je už trh mírně překoupený. Hodnoty jsou 73,73 bodů, takže to zatím není nic extra hrozného a prostor pro růst tu ještě existuje. Co se týče MACD, tak tady je vizuálně poznat, že setrvačnost up radikálně zesílila.

Aktuální situace na 4H TF IOTA/USD

Co se týče MIOTy, tak kurz mince je pořád ve střednědobém uptrendovém kanálu. Nicméně, již brzy se bude rozhodovat o tom, zda dojde k breakdownu z kanálu, či k průrazu horní hrany trianglu, čímž vlastně vývoj ceny bude i nadále pokračovat v trendovém kanálu.

Kurz má prostoru pro stranový pohyb pouze tak na dva dny, takže k většímu pohybu brzy dojít musí. Že jsme v symetrickém trianglu napovídají i objemy, neboť ty soustavně za poslední tři týdny spíše klesají. Každopádně, target z patternu je na cca 0,2434 USD, což dělá asi 20 % zhodnocení.

Indikátory

RSI indikátor zatím vypadá dobře a pohyby křivky odpovídají tomu, že je kurz pár týdnů vně trojúhelníkovitého útvaru. Co se týče MACD, tak signály z toho indikátory nejsou teď moc důvěryhodné. Tedy do té doby, než dojde i k breakoutu/breakdownu.

Závěr

No, na závěr ještě musím zdůraznit, že záleží i na trhu s Bitcoinem. Kurz BTC musí zůstat minimálně stabilní bez velkých dumpů. Když se ale podíváme na trhy s ETH a IOTA, tak je bezesporu zřejmé, že chtějí nahoru. Ovšem, hlavní trh (BTC) tomu musí přizpůsobit podmínky.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: