24.05.20 Technická analýza ETH/USD a IOTA/USD – MIOTA a Ethereum ve velmi slibném uptrendu!

4
(1)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Tether přidal na blacklist adresy v hodnotě 46 milionů dolarů • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Bitfinex a Tether čelí soudu o 850 mil. USD • Podvody na YouTube stále kvetou • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin a...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Technické analýze finančních trhů a psaní populárně-naučných článku do ekonomie se aktuálně věnuji jen jako přivýdělku ke studiu. Úspěšně jsem absolvoval bakalářské studium z oboru Regionální rozvoj a správa na FRRMS MendelU. V šoučasnosti mám čerstvě po úspěšném dokončení magisterského studia téhož oboru, ale na ESF MUNI. Můj obor studia tedy nebyly finanční trhy, ale ekonomie blahobytu. I přesto se chci raději věnovat analýze finančních trhů a to na full time, kde mohu využít i své znalosti z ekonomie, které mám díky studiu svého oboru. Ve volném čase se věnuji studiu historie, politické filosofie apod.

Měl jsem ve zvyku dělat analýzu v kombinaci Ethereum (ETH) a Litecoin (LTC), ale dnes udělám výjimku a místo LTC se podíváme na trh s IOTA. Jednak byl Litecoin včera od kolegy a hlavně, trh s coinem IOTA vypadá ze střednědobého hlediska opravdu famózně a nechápu, že jsem si toho všiml až před pár dny. Struktura trhu ze střednědobého hlediska má podobu rostoucího kanálu, což je naprosto ideální situace.

Co se týče ETH, tak tady máme taktéž přetrvávající uptrend, ale především lze v grafu identifikovat inverzní Head & Shoulders. V tomto případě se tedy jedná o bullish pattern. Ovšem nejsem si tak zcela jist jeho validností, ale to nechci vysvětlovat nějak dopodrobna, protože jenom o tom dnešní analýza není.

Aktuální situace na 4H TF IOTA/USD

Jak jsem říkal v úvodu, tak trh s IOTA vypadá hodně solidně a osobně nechápu, že jsem si toho předtím nevšiml. Pravděpodobně proto, že dlouhou dobu tento trh moc příznivě nevypadal, tak jsem ho pak ignoroval. Každopádně máme před sebou sřednědobý uptrendový kanál, kdy u horní hrany jsou tři dotyky a u té spodní cca 4. Záleží na tom, zda počítáme dohromady vícero dotyků v těsné blízkosti. Každopádně poslední výprodej znamenal pokles k S/R levelu 0,1818 USD, kde se zároveň uskutečnil i dotyk na spodní hraně kanálu. Svíce se zavřela jako bullish hammer, takže z pohledu vstupu do dlouhé pozice naprostý ideál.

Trh poslední tři týdny tvoří symetrický triangl, kdy horní hranou je ta zakreslená rezistenční křivka. Pokud Bitcoin bude stabilní a nic se nepokazí, tak jdeme rozhodně up. Ten trh zkrátka nahoru chce – a to je bez debat. Musí k tomu být ale podmínky, a tady mluvím o hlavním trhu (Bitcoin). Nejdůležitější nyní je, aby kurz i nadále respektoval hranice zakresleného kanálu. Lze konstatovat, že je to opravdu zdravý uptrend a tedy i snadno udržitelný. Když se podíváme do historie, tak když měl trh konjunkturu, tak z toho hned byla exponenciála a pak tvrdý dump. To jednoduše řečeno nepotřebujeme a ani nechceme.

Indikátory

Z indikátoru RSI můžeme snadno seznat, že trh je docela silný a pokusy o větší dump jsou zamítány. Křivka RSI za předchozích přibližně devět týdnů ani jednou neklesla až do přeprodaných hodnot a dokonce se spíše drží ve vyšších hodnotách. Indikátor MACD to pouze podtrhává.

Aktuální situace na 4H TF ETH/USD

Nyní přejděme na trh s Ethereem, kde máme taktéž solidní uptrend. Pokud si pamatujete z mé minulé analýzy na Ethereum, tak víte, že jsem spekuloval nad tím, že cena po zamítnutí na S/R levelu 215,35 USD asi vyklesá zpátky k zakreslené uptrendové přímce. A skutečně se tak také stalo. Všimněte si, že i tentokrát tu máme svíci uzavřenou jako bullish hammer s docela dlouhým knotem. Holt, dost medvědů se chytilo do pasti při shortování potenciálního breakdownu křivky. Že se uskutečnil doraz, tak tomu dopomohl i fakt, že proběhl také dotyk s S/R hladinou 196,89 USD.

Po krátké konsolidaci následoval impulsní pohyb, díky kterému se povedlo prorazit S/R level 206,81 USD. Po průrazu následoval throwback k této úrovni a býkům se následně povedlo využít tuto úroveň jako support. V současnosti je cena na půli cesty k další rezistenci v úrovni 215,35 USD. Abych nezapomněl na to nejdůležitější, tak jsem do grafu zakreslil hlavu a ramena s neckline potenciálního inverzního Head & Shoulders. Jestli trh uzná tento pattern za validní, tak je target až 250 USD, což by ETH vrátilo do cenových relací z února.

Indikátory

Indikátor RSI vypadá hodně bullish, kdy při posledním odrazu up od trendovky trh v podstatě využil hraničních 30 bodů jako support. Stejně jako u MACD je setrvačnost pozitivní.

Závěr

Mně osobně přijde Ethereum a IOTA (z těch nejznámějších altcoinů) jako to nejsilnější, co nám altcoinový trh může nabídnout. Hlavně u IOTy je to docela překvapení, neboť tento coin byl velmi dlouho prostě nic moc. Každopádně pokud hlavní trh (Bitcoin) bude stabilní a mírně poroste, tak nelze od těchto dvou altů čekat nic jiného, než silné stoupání kurzu.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře