23.05.20 Technická analýza LTC/USD: Cena jak před halvingem, proč to neroste?

3.2
(5)
Jan Kopil
Jan Kopil
"Price is what you pay. Value is what you get," Warren Buffett

Od svého halvingu a high roce 2019 na hodnotě 150 USD se Litecoinu nedaří dostat se alespoň nad 100 USD. Halving mu na ceně moc nepomohl a současná cena ani zdaleka neodráží jeho potenciál. Opouštějí investoři Litecoin a přecházejí k Bitcoinu či jiným měnám?

Vítejte, tradeři a traderky, u naší další aktualizace analýzy na LTC/USD.

Nepromeškejte ani náš pravidelný přehled trhu: 23.05.20 [Přehled trhu+BTC] Kde Bitcoin padá, tam altcoiny rostou? Nebo ne?

[LTC/USD] V roce 2020 k současné hodnotě: 7,72 %

Jen 7,72% zhodnocení za rok 2020. Čekali jste víc? Tak to rozhodně nebudete sami a nebude nás málo. Ubohá procenta k současné hodnotě. Bullish kanál, který nemá tak agresivní vzorec jako Bitcoin. A ani ten nedokázal Litecoin udržet. V tomto roce jsme viděli LTC už na 83 USD, ale ani růst ze začátku roku nebyl ten pravý bull run a oproti např. Ethereu dost ztrácel. ETH bude mít ETH 2.0 a to by mělo znamenat ještě lepší zhodnocení, než je to aktuální (za rok 2020) ve výši 65 %.

Zdá se, že Litecoin má sice své věrné investory, ale nové se mu od halvingu nedaří získávat.  Zda je to zklamáním investorů, kteří viděli hodnoty na 150 USD a následně zažili prudký pád až k 40 USD, nebo prostě vidí investoři momentálně větší potenciál v BTC (+ 32%), LINK (+ 112%), XTZ (+ 104%) nebo ETH (+65 %)? Nic z toho vyloučit nemůžeme. Litecoin je dost často spojován s rychlou platbou za malé statky a služby. Platba za preso pomocí Litecoinu není určitě ojedinělou záležitostí. A to může být problémem momentálního trhu.

Investoři do Litecoinu neinvestují ve velkých objemech, ba právě naopak – až 50 % všech LTC adres má na zůstatcích méně než 10 LTC. Při současné hodnotě je to méně než 440 USD. To na zaplacení kávy či jídla bohatě stačí a nemáte důvod dokupovat další LTC klidně i celé měsíce, pokud jej neutratíte. Oproti Bitcoinu, kde jsou investice v řádu tisíců i milionů USD, to je výrazný rozdíl. Ani Ethereum se nepoužívá v takovém množství na platby kávy či platby v gastronomii celkově.

Za aktuálního stavu trhu určitě vidíme pro Litecoin prostor a budoucnost, ale možná potřebuje změnit svou politiku a zaměřit se i na větší investory. Rozjeté to nemá vůbec špatně, ale je pravda, že v rámci kapitalizace oproti jiným trhům hodně ztrácí.

Momentálně ale nemá prostor na velký růst a větší ryby si jej zatím nevšímají. Výsledkem je již vzpomínaných 7 % za rok 2020. Samozřejmě tyto procenta jsou ovlivněna také koronavirovou krizí, ale nemůžeme to svádět jen na ni. Množství altcoinů se již odrazilo nahoru a průměr trhu je přibližně na 40% zhodnocení. Na tak slavný altcoin, jako je Litecoin, je to zatím až žalostně málo.

Momentální pohyb do strany neodráží pohyb Bitcoinu či 90 % altcoinů, které jsou stále ve formaci bullish kanálu či dokonce nad ním. Litecoin se momentálním pohybem více podobá Ripple.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.2 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img