Americká vláda nedovolí náhodným startupům napadnout dolar

4.7
(9)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Zakladatel Pantera Capital a generální ředitel společnosti Orchid, Dr. Steven Waterhouse, věří, že vláda Spojených států amerických nedovolí startupům “vyzvat na souboj” americký dolar. Za příklad vzal kryptoměnu Libra od společnosti Facebook nebo TON platformy Telegram.

Hrozba pro americký dolar

Waterhouse pro zpravodajský portál Cointelegraph prohlásil, že americká vláda vnímá kryptoměny vydané soukromými společnosti se stovkami miliony uživatelů jako skutečnou hrozbu pro americký dolar.

„Myšlenka, že některé náhodné startupy budou vytvářet vlastní stablecoiny s desítkami až stovkami klientů, ať už se jedná o Facebook, Telegram nebo někoho jiného, potenciálně zpochybňuje digitální měny vydané centrální bankou (CBDC). Pro regulátory to bude velkou výzvou. Viděli jsme silnou reakci ze strany vlády kvůli Libře od Facebooku nebo stablecoinu TON od Telegramu.“

Většina vlád po celém světě zvolila cestu vydávání stablecoinů soukromými společnostmi, které by mohly soupeřit s tamními národními měnami. Ukazuje se však, že státy hledají řešení v podobě vlastní digitální měny, vydané centrální bankou.

Pavel Durov, zakladatel Telegramu, před nedávnem označil USA za policejní stát, když se regulátoři snažili potlačit stablecoin Telegramu. Na oficiálních stránkách napsal.

„Přes obraz svobodné země, kterou se Spojené státy americké nazývají, se jedná o tvrdý policejní stát, který je lídrem počtu vězněných osob. Procento vězňů v USA je desetkrát vyšší než ve Finsku, Německu nebo Nizozemsku. Spojené státy nejsou nejlepší místo pro život nebo podnikání v oblasti IT.“

 Závěr

Pavel Durov byl několikrát pod tlakem Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) kvůli Telegramu a dalším krokům společnosti. Vlastní stablecoin vytváří i technologický gigant Amazon.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img