Těžaři kryptoměn – vznikl první online trh s těžebním hardwarem

5
(2)

Zprávy a souhrny

Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

Společnost Asic Jungle spustila beta verzi takzvaného „vůbec prvního tržiště těžařského hardwaru.“ Těžaři si zde mohou vzájemně prodávat vybavení pro těžbu kryptoměn.

Těžaři mají vlastní online trh

Vlastní místo pro těžařský hardware pro kryptoměny dosud zcela chybělo. To alespoň tvrdí Společnost Asic Jungle, která se to rozhodla změnit. Generální ředitel společnosti, Artem Bespaloff, řekl, že vytvořil důvěryhodnou platformu pro použité těžební zařízení, která funguje bez jakýchkoli prostředníků.

Uvádí:

„[Je to] První a jediný online trh, kde mohou kupující přímo komunikovat s prodejci prostřednictvím platformy a nemusí využívat žádné zprostředkovatelské služby ani telegramové kanály (říkám jim “útržkovité” telegramové kanály), protože se tam dějí nejrůznější věci. A rozhodli jsme se vytvořit tento ekosystém, kde kupující a prodávající jednají mezi sebou.“

Bez problémů

Online trh pro těžaře se jmenuje Asic Jungle a podle společnosti bude řešit řadu problémů, které těžaře při nákupu hardwaru potkávaly. Podle Bespaloffa se jedná například o nedostatek mechanismů pro zjišťování ceny na trhu ASIC, které zneužívají makléři.

Bespaloff uvedl, že Asic Jungle zachovává řadu bezpečnostních funkcí, aby zajistil, že transakce proběhnou v důvěryhodném prostředí, včetně důrazu na dodržování AML. Společnost sídlí v Kanadě a má ambice obsluhovat zákazníky z celého světa a hrát přitom podle všech pravidel a (místních) regulací v jednotlivých zemích.

Ukázka vzhledu stránek nového těžařského trhu (zdroj: Asic Jungle)

Zájem je velký

Těžební zařízení postupem času zastarává a hashrate je již nyní velmi vysoko, což znamená i vyšší obtížnost těžby. Přesto je podle Bespaloffa, šéfa Asic Jungle, poptávka po použitém hardwaru velmi vysoká. Zejména však jde o zájem lidí, kteří mají přístup k velmi levné energii v určitých částech světa, např. v některých oblastech v Kanadě a Venezuele.

Závěr

První online trh s těžebním hardwarem se rozhodla vytvořit společnost Asic Jungle sídlící v Kanadě. Těžaři již mají k dispozici beta verzi, kde mohou nakupovat a prodávat vybavení pro těžbu kryptoměn. Výhodou může být také hodnocení prodejců a jejich produktů, pakliže prodávají opakovaně. Mining, neboli těžba, je proces komplikovaných výpočtů, při kterém se hledá konkrétní číslo – kryptografický hash.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: