Je možné vytvořit decentralizovaný internet?

5
(2)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Internet je nyní téměř zcela centralizovaný. Je ovládán malým množstvím velkých společností, jako jsou Google, Alibaba, Facebook a Amazon. Komunikační infrastruktura, která napájí internet, je řízena malým počtem organizací, včetně organizací jako UUNET, Level 3, Verizon a AT&T.

ThreeFold, vize decentralizovaného internetu

I když země dokonce identifikují centralizovanost internetu jako problém a začínají budovat svá vlastní datová centra, z pohledu uživatele to nic neřeší. Je spravedlivé říci, že původní sen o internetu pro lidi od lidí, je dávno pryč.

Rychle zpět do roku 2020 k jednomu startupu, který má za úkol opravit rovnováhu tím, že učiní internet decentralizovaným, inkluzivním, demokratizovaným a bezpečným. Zároveň sníží jeho závislost na velkém množství energie a zlepší tak jeho dopad na životní prostředí.

Společnost ThreeFold byla založena internetovými veterány, včetně podnikatele Kristofa de Spiegeleera.

ThreeFold zve všechny, aby se účastnili jeho systému tím, že nabídnou ThreeFoldu Grid kapacitu serverů a výpočetní výkon.

„Vyzýváme lidi, aby se stali součástí nového, decentralizovaného internetu a pomohli nám jej vybudovat.“

Jak by decentralizovaný internet fungoval

ThreeFold tvrdí, že jeho verze decentralizovaného internetu spotřebuje o 90 % méně energie než současný systém, který se točí kolem několika rozsáhlých datových center a serverových farem. To je důležité, protože připravuje cestu k vyplnění současné mezery v používání internetu. Pokud dokážeme internet učinit mnohem levnějším, je pravděpodobnější, že bude k dispozici v zemích a regionech, které k němu v současné době nemají přístup.

Způsob, jakým ThreeFold vyvinul svou ThreeFold Grid, také znamená, že je soukromý a bezpečný. Je plně demokratizovaný, což znamená, že vlády a další organizace by nebyly schopny omezit přístup k nim nebo ke kritickým informacím.

„Dnes máme docela dost online kapacity v 21 zemích s více než 600 farmáři (ti, jež obhospodařují farmy),“ řekl De Spiegeleer. „Jsou to lidé, kteří spojují svůj výpočetní výkon. Je to hodně, ale zatím ne dost. V současné době je to více úložného prostoru a energie než všechny projekty blockchainu, a to už o něčem vypovídá.“

To představuje 80 000 000+ Gb stávající kapacity a více než 20 000 CPU. A ThreeFold hledá více. Mnohem více.

„V tomto roce chceme přidat dalších 10 000 míst,“ řekl De Spiegeleer. ThreeFold má za úkol rychle rozšířit svou síť a po dlouhém skrývání je nyní připraven vyjít na veřejnost a vyprávět světu o tomto novém řešení.

Závěr

Chtěli byste se také zapojit? Můžete tomuto startupu propůjčit svůj výpočetní výkon na farmer.threefold.io a stát se tak součástí nového, decentralizovaného internetu.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: