Použití blockchainu v herním průmyslu může vést k široké adopci kryptoměn

5
(1)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Technologie blockchainu se v poslední době stala fenoménem v různých oblastech hospodářství, které podporuje inovace, růst a přináší přidanou hodnotu. Mezi nejvýznamnější z těchto odvětví patří herní průmysl. 

Blockchain je všude, nebo může být

První opravdovou blockchainovou hrou byly Cryptokitties. I když samotná platforma je spíš technologickým ekvivalentem poličky pro sběratelské předměty, rychle se stala význačnou aplikací, která představuje většinu transakcí provedených na platformě Ethereum.

Karetní hry patří mezi první hry, které využívají technologii blockchain. Jedinečnou vlastností, kterou představují sběratelské karty, je to, že samotné karty, jako nenahraditelné tokeny (NFT) se stávají obchodovatelnými předměty. Většinu času jsou NFT obchodovány na OpenSea. Jednou z nejpopulárnějších sběratelských karetních her využívajících technologii blockchain je Gods Unchained.

RTS (real-time strategy) a MMO (massively multiplayer online) hry jsou ideálními žánry pro testování blockchainové technologie v hraní. To umožňuje vytváření více typů aktiv a inteligentních smluv, upravujících pravidla samotných her. Úspěšné tituly v oblasti hazardních her jsou stále více dynamické. Technologie blockchain v hraní pravděpodobně získá v tomto segmentu významnou trakci.

Možné problémy pro síť

U her, které využívají Ethereum, hrozí, že budou na blockchainu spamovat síť transakcemi, což zvyšuje poplatky za gas. Bez ohledu na to se vyvíjí stále větší počet her, které se provozují na veřejných blockchainech, což vytváří pobídku k vývoji řešení ke zmírnění následného zaplavení sítě. Blockchainy, sidechainy a státní kanály mohou poskytovat řešení problémů.

Hlavní hráči

Hlavními hrami blockchainu letos jsou podle EsportsBets většinou karetní hry, přičemž RTS hry těsně zaostávají. Kasina patří mezi první aplikace v oblasti hraní, které využívají technologii blockchain, přičemž hlavní roli hrají online kasina. Existuje celá řada webů o hazardních hrách založených na blockchainu, z nichž většina nabízí hráči lepší kvalitu a pravděpodobnost ve srovnání s tradičními kasiny a hazardními hrami založenými na fiat měnách. Hazardní hry jsou pravděpodobně nejvyspělejším segmentem her založených na blockchainu a je velmi pravděpodobné, že nabídnou vážnou konkurenci tradičním trhům.

S pokračujícím vývojem snadno použitelných uživatelských rozhraní, standardy pro blockchainové aplikace využívající příslušné technologie k přesunu transakcí z PoW platforem na ty, které nabízejí vyšší transakční rychlosti, a uvolňování položek, které upoutávají pozornost publika – přijetí mainstreamem je pouze otázka času.

Závěr

Blockchain je zvláště vhodný pro hraní her. Hry mohou mít přímý prospěch z technologie blockchain, a to jak technicky, tak i při uvolňování hodnoty z herních položek, turnajů, vývoje postav a rozpoznávání hráčů. Toto připravuje cestu pro to, aby se e-sport stal lídrem v oblasti sportu a zábavy, podobně jako je tomu nyní v případě internetu.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img